تجربه استفاده از سری Red

کارت صداهای Red برای دونال هودگسون در ضبط استودیویی و در ضبط اجرای زنده انتخابی مناسب بوده اند دونال هودگسون کارشناس Pro Tools® و مهندس میکس و صدا، و برنده جایزه امی و گرمی (Emmy- and Grammy) در مقاله ای راجع به استفاده اش از Focusrite Red 4Pre در چندین محیط کاری صوت دیجیتال (DAW) به نکاتی اشاره کرده است.

دونال هودگسون به عنوان ویرایش گر موسیقی (music editor) در انواعی از تولیدات فیلمی، رسانه های نرم افزاری و تلوزیونی و نیز انواع زیادی از آلبوم ها فعالیت داشته است. فعالیت های وی شامل شش آلبوم برای Sting و نیز میکس و ضبط زنده برای پخش یک سری برنامه زنده مهم با اجرای این هنرمند می شوند.

هودگسون سون یک جفت رابط Focusrite Red 4Pre دارد و به نظرش این رابط ها آنقدر مفیدند که وی می تواند آنها را یا از طریق کابل DigiLink به Pro Tools | HDX وصل کند، و یا از طریق تاندربولت به انواعی از محیط های کاری دیجیتال دیگر (DAW) و همچنین می برای استفاده در محل اجرا نیز از آنها استفاده کند. دونالد که ضبط های استودیوی و اکنون نیز ضبط های از راه دور و پلی بک همواره بخش معمولی از زندگی کاری اش را تشکیل می دهند، متوجه شد که آن قابلیت اتصالی که رابط های Red ارائه می کنند علاوه بر کیفیت صدای عالی و ممتاز این محصول مزیتی دیگر برای آنها به شمار می رود. او می گوید: در ابتدا، مزیت اصلی و مهم Red 4Pre برایم این بود که من می توانستم یک رابط را بردارم و از آن هم برای ضبط موبایل و هم در استودیو استفاده کنم. به همین دلیل بود که وقتی اولین بار آنرا دیدم خریدمش. فکر کردم که خوب این محصول همه چیزهای مورد نیاز من را یکجا جمع کرده است.

دونال، علاوه بر کار استودیوی دائمی اش، ضبط یک سری اجرای کورال (choral recordings) را هم مدیریت می کند که از لحاظ مانیتورینگ کار بسیار پیچیده ای ست، و در آن از Red 4Pre برای ارائه سه میکس هدفونی متفاوت استفاده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *