تکنولوژی PWM در مانیتورهای Adam

در سالهای اخیر فناوری آمپلی فایر بعد از پیشرفت از تیوب ها به ترانزیستورها در چهل سال قبل دومین تغییر بزرگ خود را تجربه نموده است. شما می توانید بازهم نیمه رساناهایی را در این نسل جدید آمپلی فایرها پیدا کنید، اما اکنون با سیگنال های که می بایست تقویت شوند به شیوه ایی کاملاً جدید و متفاوت برخورد می شود.

تنظیم پهنای بیشتر PWM (تنظیم پنهای بیشتر)- آمپلی فایر کلاس D که گاهی فناوری آمپلی فایرسوئیچینگ نامیده می شود – سیگنال های ورودی را به یک سری موج های مستطیل شکل با ارتفاع یکسان تبدیل می سازد. عرض (پهنای) مستطیل ها با توجه به زمان تغییر می کند و نسبتِ پهنای مستطیل ها نماینده سیگنال موسیقایی است. ا

ین شکل موج را می توان بگونه ایی بسیار ساده تر نیز تقویت کرد، چون ترانزیستورها دیگر مدوله نمی شوند ؛ بلکه از آن ها به عنوان سوئیچ هایی استفاده می شود که فقط ولتاژ منبع برق را خاموش و روشن می کنند. ممکن است سوئیچ مکانیکی بسیار سریع بتواند اینکار را انجام دهد، اما استفاده از ترانزیستورهای بیشتر گزینه بهتری برای انجام این کار است، به نحویکه آمپلی فایرهای PWM باز هم درست مانند طراحی های گروه قدیمی AB عمل نمایند.

شایان ذکر است که هنگام انجام اینکار هیچ بیت یا بایتی درگیر نمی باشد، بنابراین اصطلاح آمپلی فایر دیجیتال یک اصطلاح گمراه کننده و نادرست است. مزایای PWM مزیت اصلی آمپلی فایرهای PWM بازده بسیار بالای آنهاست (بیش از 90%). در نتیجه گرمایی که پخش می شود فقط یک پنجم طرح های قبلی است، که این باعث ایجاد دمای بسیار کمتری در آمپ ها شده و استفاده از سینک های حرارتی را منسوخ می سازد. این امکان را ما سالهاست که مشناسیم ،اما زمان نیاز داشتیم تا این بخش را با حفظ کیفیت و بازدهی بالایی که به آن اشاره شد گسترش دهیم.

شرکت آدام به منظور افزلیش عملکرد مانیتورهای استودیویی خود ،دست به استفاده از فن آوری خود در بخش تامین برق همراه با آمپلی فایر در ترکیب تکنولوژی آرت و فیلترهای ورودی می باشد. شرکت آدام به منظور افزلیش عملکرد مانیتورهای استودیویی خود ،دست به استفاده از فن آوری خود در بخش تامین برق همراه با آمپلی فایر در ترکیب تکنولوژی آرت و فیلترهای ورودی می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *