دو کارت صدای جدید از کمپانی MOTU

شرکت MOTU در حال حاضر در حال ارسال 624 و 8A به بازار است، دو کارت صدای قابل حمل دارای قابلیت اتصال به تاندربولت و USB3 برای سیستم عامل های Mac و ویندوز.

همانطور که از نامشان پیداست، کارت صداهای 624 و 8A مکمل هایی برای رابط های برتر و برگزیده 1248 و 16A شرکت MOTU هستند. اما اشتباه نکنید، وقتی بحث کیفیت صدای آنالوگ عالی و ویژگی های پیشرفته در میان باشد، این دو نسخه فشرده، حسابی قوی بوده و ویژگی های زیادی در چنته دارند.

در واقع، هردو کارت صدا مانند رابط های پشرفته و جدید 1248 و 16A شرکت MOTU ، از طراحی آنالوگ، عملکرد با تاخیر فوق العاده پایین، میکسینگ پیشرفته ،DSP محور و ویژگی های شبکه سازی صوتی AVB/TSN گسترده ایی یکسانی برخوردارند. قابلیت اتصال به تاندربولت و USB3 برای سیستم عامل های ویندوز و مک 624 و 8A به ترتیب با 32 و 34 کانال ورودی/خروجی صدا، از طریق تاندربولت یا USB3 پرسرعت که البته با USB2 نیز سازگار است به هر کامپیوتری وصل می شوند.

درایورهای بهینه سازی شده و جدید MOTU عملکرد تاخیر رفت و برگشتی فوق العاده پایین و پیشرفته ایی را ارائه می کنند، از طریق تاندربولت با میزبان های DAW با عملکرد بالا به اندازه ms 1.6 در 96kHz (با یک بافر سایز 32 نمونه ایی) تاخیر خواهد داشت. از طریق USB3 (یا USB2)، عملکرد تاخیر رفت و برگشتی (RTL) بطور شگفت انگیزی در حد ms 1.9 است.

بطور کلی می توان گفت که، مزیت اصلی USB3 افزایش پهنای باند باس است، در حالیکه عملکرد تاخیری هم برای USB2 و USB3 کمتر از چندصدم میلی ثانیه تاندربولت است. هم USB3 و هم تاندربولت حداکثر تا 128 کانال ورودی و خروجی را از کامپیوتر و به کامپیوتر پیشتیبانی می کنند (با نرخ 44.1 یا 48 کیلوهرتز). این یعنی 256 کانال صدای همزمان! سخت افزار (firmware) یو اس بی در کارت صداهای 624 و 8A قابلیت اتصال به هر دستگاه iOS ایی بوسیله یک کیت استاندارد اتصال به دوربین (مبدل) را داراست.

عملیات یو اس بی class-compliant همچنین بدین معناست که شما می توانید از طریق یو اس بی بدون نیاز به نصب درایور به هر سیستم عامل مکی متصل شوید. کیفیت صدای آنالوگ عالی مانند کارت صداهای برگزیده 1248 و 16A ، هردوی این کارت صداها مجهز به فناوری معروف ESS Sabre32™ DAC هستند، که دامنه داینامیک 123 دسی بلی را در حالت بالانس و خروجی های آنالوگ همراه با DC ارائه می کند. میکسینگ قوی، مسیریابی و کنترل وای فای DSP قوی میکسینگ ، کنسولی گسترده با 48 کانال، 12 باس استریو، و افکت پروسسوری 32 بیتی، دارای آنالوگ EQ مدلسازی شده، (reverb) کلاسیک و کمپرسوری قدرتمند می باشد. مسیریابی گسترده، ورودی ها را به خروجی ها وصل می کند، یا ورودی ها را به چندین مقصد تقسیم بندی می کند. 624 و 8A را می توان به عنوان یک میکسر مستقل با کنترل بی سیم از طریق تبلت، گوشی هوشمند و لپ تاپ مورد استفاده قرار داد- حتی از طریق چندین دستگاه هوشمند بطور همزمان- از طریق وای فای مشترک.

توسعه سیستم و اضافات با استفاده از پورت اترنت استاندارد این دستگاه، شما می توانید به یک رابط MOTU AVB دیگر برای داشتن ورودی و خروجی های بیشتر وصل شوید-یا به یک شبکه AVB/TSN گسترده با چندین رابط و کامپیوتر وصل شوید. 624 و 8A شامل مجموعه ایی از ابزارهای تحلیل صدا هستند، از قبیل یک نمایشگر FFT واقعی فول اسکرین، نمایشگر آبشاری طیف نگار، نوسان نمایی با امکانات کامل، پلات X-Y و آنالیزور فازی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *