مانیتورهای Adam S3H

این شرکت نشر و ضبط صدا که مجموعه ایی از تسهیلات تولید صوت و تصویر است تحت عنوان SONIC LAB sound+vision GmbH، بتازگی به ساختمان تولیدی-مسکونی جدیدی در نزدیکی شهر تاریخی سنت گالن در شمال شرقی سوئیس منتقل شده است. مالک و موسس این شرکت، اندی جود، برای استودیوی جدید خود یک جفت مانیتور ADAM Audio S3H میدفیلد را از سری جدید مانیتورهای عالی شرکت آدام، که اولین جفت مانیتورهای موجود در کشور سوئیس بودند را خریداری نمود.

جود می گوید که در سال 2016 در استودیویی که در آن از مانیتورهای ADAM Audio A77X استفاده می شده مشغول کار روی یک پروژه بوده است. او می گوید: صدای این مانیتورها شفاف و گرم بود. این تجربه برایم خیلی الهام بخش بود و پس از ان من تصمیم گرفتم که برای استودیوی جدید خودم بررسی دقیق تری روی محصولات شرکت ADAM Audio انجام دهم. استودیوی جدید او در خانه ایی است که وی قبلاً برای خانواده اش در شهر کوچک مارششیل ساخته بودف شهری که حدود 20 دقیقه با سنت گالن فاصله دارد.

من هرگز پیش از این اسپیکری با چنین عمق و دقتی ندیده بودم!

جود تصمیم به خرید یک جفت اسپییکر A77X از SDS Music AG در شهر وینترتور سوئیس گرفت. اما وقتی فهمید که ADAM Audio بتازگی مانیتورهای عالی و ممتاز سری S خود را عرضه کرده که ترکیبی از مهارت کلاسیک این شرکت در زمینه ساخت و تولید، جدیدترین نوآوری های مهندسی، مواد مدرن، و DSP پیشرفته بودند، این سری جدید را برای استودیواش انتخاب کرد. جود می گوید: لحظه ایی که من توانستم اولین جفت اسپیکرهای S3H در سوئیس را برای استودیوام بگیرم برایم یک لحظه فوق العاده عالی بود.

مانیتورهای S3H کاملاً با اتاق من جور هستند و من عاشق ظاهر و صدای آنها هستم. جود بعد از استفاده از این اسپیکرهای جدید طی یکی دوماه پس از خریدشان می گوید: من هرگز تا پیش از این مانیتوری با چنین عمق و دقت صدایی ندیده بودم- اینها دقیقاً همان چیزی بودند که من می خواستم. وقتی با سپیکرهای قبلی ام کار می کردم بعد از شش یا هفت ساعت گوش هایم خسته می شدند، اما با ADAM S3Hs می توانم ساعتهای طولانی تری کار کنم و بازهم همچنان روی کارم تمرکز کامل داشته باشم.

پاسخ فرکانس S3H به حدی حیرت آور است که من می توانم در سبک های بسیار متفاوتی کار کنم، هم برای ضبط و پخش، و هم میکس و مسترینگ.

از آنجائیکه SONIC LAB ارائه دهنده انواع مختلفی از خدمات به مشتریانش است، جود مانیتورهای جدید ADAM را بخاطر همه کاره بودنشان تحسین می کند. او می گوید: پاسخ فرکانس S3H به حدی حیرت آور است که من می توانم در سبک های بسیار متفاوتی کار کنم، هم برای ضبط و پخش، و هم میکس و مسترینگ. کار با این مانیتورها مثل این است که انگار دارم صدا را در سه بعد می شونم که این باعث می شود من بتوانم نسبت به کارم احساس اطمینان بیشتری داشته باشم حالا کارم هرچه که می خواهد باشد. من می توانم عمق اتاق را احساس کنم و در پیداکردن طیف فرکانس موردپسندم خیلی سریع تر شده ام. من یک اتاق کنترل کوچک دارم که خیلی قلق دارد اما پنل های اکوستیک جدیدم و ADAM S3Hs در کنار هم خیلی خوب کار می کنند و باهم جور هستند و همین باعث شده که من بتوانم با جابجایی اسپیکرها هرمشکلی را رفع کنم.

خانه جدید جود، که او به همراه همسر و دو فرزندش در آن زندگی می کند، و حالا استودیوی جدیدش نیز هست، رویایی هستند که به واقعیت پیوسته اند. او می گوید: جو اینجا خیلی راحت است و دور و ور ما را طبیعت فراگرفته است. هنرمندان می توانند در یک محوطه سرپوشیده احساس راحتی و آرامش کنند و ما نیز می توانیم به آنها هم جا و هم خدمات ارائه دهیم به نحویکه براحتی بتوانند روی موسیقی شان تمرکز کنند.

این استودیوی جدید دارای یک ساب ووفر ADAM Audio Sub15 نیز هست. جود می گوید: من در محل کارم در زمینه مهندسی صدای زنده کارهای زیادی با سیستم های اسپیکری که صدای بلندی دارند انجام می دهم. ظرف 16 ماه گذشته، جود مدیرتولید استیج های فضای باز جشنواره سالانه موسیقی در شهر سنت گالن بوده است. وی همچنین در Pädagogische Hochschule شهر سنت گالن، یک مرکز تربیت مدرس نیز تدریس می کند. جود در این مرکز رئیس استودیوی تولید رسانه ایی است. او توضیح می دهد که وقتی می خواهد رکوردینگ های زنده و مطالب مربوط به پلی بک زنده را میکس کند به قدرتی (power) با لواند قوی نیاز دارد، و ADAM Sub15 واقعاً به او کمک می کند که حس یک موقعیت زنده را ایجاد کند. او می افزاید که: من می توانم براحتی فشار درامز را احساس کنم و دقیقاً بفهمم که در طیف sub-low حدود 40 هرتز دارد چه اتفاقی می افتد.

در حالیکه هوای زیادی در اتاقش جریان دارد جود با خنده می گوید: همین جریان هوا باعث می شود که من بتوانم در یک جلسه ضبط طولانی خودم را بیدار نگه دارم. و دیگر نیازی هم به نصب فن در اتاق کنترلم ندارم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *