مشخصات افرونه Exponential Audio

Exponential Audio در سال 2012 ثبت شد و اولین پلاگین های خود (PhoenixVerb و R2) را در ژانویه سال 2013 روانه بازار کرد. محصولات این شرکت از آن به بعد به هشت پلاگین گسترش یافت که برای خود جایگاه ویژه ایی را هم در تولید موسیقی و هم در عرصه کاربردهای تلوزیونی/فیلم پیدا کرده اند.

شگفت اینکه همه جنبه های فنی و بصری پلاگین های Exponential Audio حاصل مسئولیت پذیری فقط یک نفر است: مایکل کارنز. آنچه که تعجب آور نیست این است که پیش از Exponential ، کارنز به مدت 25 سال به عنوان سازنده اصلی محصولاتی مانند 960L ، PCM96، PCM90-و پلاگین های دیگر مشغول به کار بوده است. قبل از آن، او نرم افزاری را ساخت که در صنعت نشر، تشخیص صدا و عکسبرداری پزشکی مورد استفاده قرار می گرفت.

مایکل یک موزیسین است، و به عنوان یک نوازنده گیتار از اواخر دهه 60 تا اواسط دهه 70 امرار معاش می کرد. او می گوید: “تا قبل از آن زمان، بیشتر به موسیقی کلاسیک علاقه مند بود. بنابراین به دانشکده برگشتم (بوستون) و نهایتاً مدرک عالیه پیشرفته ایی را در آهنگ سازی دریافت کردم. در آن دوران من اجراهای زیادی در زمینه موسیقی ارکستر و chamber داشته ام. مایکل اعتراف می کند که حفظ مشاغل فنی و موسیقی در آن واحد کار بسیار سختی است، بنابراین در حال حاضر او بر توسعه محصولات Exponential Audio تمرکز کرده است.

او هنوز هم به عنوان یک مهندس ضبط در گوشه و کنار شهر Salt Lake در امریکا فعالیت می کند. از نظر مایکل اهدافش برای Exponential Audio ساده اند: ارائه بهترین کیفیت صدای ممکن در عین ساده کردن جریان کار برای کاربرانم و اینکه نهایت سعی خود را بکنم تا بتوانم یک کسب و کار اخلاقی را اداره نموده و ادامه دهم و با مشتریانم منصفانه رفتار کنم. این اهداف برای ما ستودنی اند!

محصول اصلی مجموعه پلاگین فوکوسرایت (Focusrite’s Plugin Collective) در آوریل سال 2017 R2 است که مایکل آنرا به عنوان یک (reverb) برجسته توصیف می کند؛ ریوربی که هدفش شنیده شدن بود. او ادامه می دهد: محبوب ترین ریورب های دهه 80 و 90 بخاطر محدودیت های سخت افزاری در آن دوران، همه دارای آرتیفکت ها قابل شنیدنی بودند. اکنون مشخص شده که آن آرتیفکت ها به یکی از بخش های اصلی آن میکس ها تبدیل شدند. آن نوع صدا خود در گوش های مهندسان میکس حک شده بود. برای آنها، این صدای بازآوایند بود خواه طبیعی و خواه غیرطبیعی!

هدف از ساختِ R2 کلاً این بود که آن نوع صدا را به یک پلاگین مدرن بیاورند. مشخص شد که این روش بخاطر توانایی اش برای حجیم تر کردن یک میکس، روش خوبی است برای افزودن گرما به عنوان زمینه اصلی صدا یا افزودن دنباله خوشایندی به تکنوازی های سازها. تازه ترین محصول منتشر شده شرکت Exponential Audio محصولی است به نام R4، یک ریورب برجسته و پیشرفته که در عرصه صدای ممتاز بیشتر توسعه می یابد، آنهم با افزودن ویژگی های مدولاسیون و ویژگی های پویای جدیدی که قبلاً هیچوقت در ریوربهایی سابق وجود نداشتند. شرکت Exponential Audio ، به عنوان نوعی تحول در محصولات خود اکنون R4 را به مشتریان R2 پیشنهاد می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *