نسخه بروزرسانی شده StudioOne 3.5

شرکت PreSonus® نسخه Studio One 3.5 خود را بتازگی عرضه کرده است، یک بروزرسانی گسترده در DAW محبوب این شرکت برای سیستم عامل های مک و ویندوز که شامل 60 ویژگی و ارتقاء جدید می باشد، از جمله چندین ویژگی پرکاربرد.

این بروزرسانی برای کاربران ثبت نام شده Studio One 3.5 رایگان می باشد. با معرفی مانیتورینگ نرم افزاری با تاخیرکم، نسخه 3.5 نیاز به یک DSP سخت افزاری قوی را برطرف ساخته است. هنگام استفاده از یک کارت صدای پرسرعت، مانند کوانتوم PreSonus ، امکان تغییر تاخیر پروسسور از نو طراحی شده Studio One 3.5 این قابلیت را در اختیار شما می گذارد که در کلِ فرایند تولید، در محیطه پروژه خود باقی بمانید. نتیجه این امر عملکردی سریعتر و با ثبات بیشتر است، که شامل محافظت در مقابل افت (Dropout Protection) نیز می باشد که خود باعث کاهش ریسک افت های صدا در آهنگ های با پروسس زیاد ، حتی با Buffer سایز بسیار کوچک می گردد.

مانیتورینگ نرم افزاری با تاخیر کم روی Vst ها عمل می کند و همچنین باعث می شود که بتوان ساز ها را با تاخیری بسیار ناچیز به صورت زنده اجرا کرد،. برای رابط های مجهز به DSP مانند سری PreSonus Studio 192 ، شما یا می توانید از مانیتورینگ نرم افزاری کم تاخیر استفاده کنید و یا از مانیتورینگ سخت افزاری کم تاخیر.

Studio One 3.5 یک محیط کار دوباره طراحی شده دارای مارکر تراک های مستقل از فایل را معرفی می کند که می توان آنرا آزادانه در چیدمان صفحه پروژه حرکت و قرار داد. اینکار باعث می شود که محیط کار خود را به چندین قسمت تقسیم کرده و اجازه دهند تا رکوردهای پیوسته و طولانی را به چندین بخش تقسیم کنید بدون اینکه نیازی به تقسیم پروژه داشته باشید. همچنین برای مطابقت با آخرین استانداردهای سنجش بلندی صدا، صفحه جدید پروژه تشخیص بلندی صدا و PAZ Analyzer را نیز بروزرسانی کرده است. مقیاس بلندی صدا بروزرسانی شده اکنون دارای چندین آپشن اندازه گیری بلندی صداست، از قبیل EBU R128، با دو دامنه نمایش متفاوت. مقیاس طیف صدای بازنگری شده چندین ویژگی جدید را ارائه می کند، از قبیل Segments و نماهای اکتاو دوازدهم، که آخرینش از یک مقیاس کیبوردی راحت و بی دردسر برخوردار می باشد. فیدرهای برگشت به حال اول (Undo Faders) محبوب ترین ویژگی این محصول بوده است-و اکنون نیز در این نسخه جدید، این قابلیت وجود دارد. در واقع، نسخه 3.5 آپشن undo را برای کل میکسر بکار برده است من جمله پلاگین ها، سازها، مسیریابی، انتخاب ورودی/خروجی، حلقه های FX ، و غیره. اکنون مانند هر عملکرد دیگری، عملکردهای میکسر نیز به Undo History اضافه می شوند. فقط کافی است که روی دگمه Undo کلیک کنید یا در منوی Undo History عقب و جلو نمائید. خیلی کار ساده ایی است! بخاطر پلاگین جدید Fat Channel XT ، کاربران سری سوم StudioLive® می توانند (scenes)های میکس را کامل انتقال دهند، از قبیل تنظیمات Fat Channel تا Studio One and back (کاربران سری سوم باید به Universal Control 2.1 یا نسخه های بعد از آن بروزرسانی شود). پلاگین ذره به ذره اش کاملاً شبیه Fat Channel میکسرهای سری سوم جدید StudioLive می باشد و همان قابلیت های پردازش و مسیریابی را ارائه می کند از قبیل کمپرسور عالی جایگزین و مدل های ای کیو. به علاوه، اکنون شما کنترل از راه دور پری آمپ های میکروفونی سری سوم StudioLive و Fat Channels را هم مستقیماً از طریق Studio One در اختیار دارید.

با نسخه 3.5 Studio One ، و عرضه همزمان Notion 6.2، شرکت PreSonus تلفیق بین DAW و نرم افزارهای نت نویسی اش را بیشتر توسعه داده است. اکنون شما می توانید داده ها را ارسال کرده و در اسناد موجود Notion دریافت کنید بجای اینکه نیاز باشد که هر بار که داده ها را منتقل می کنید آهنگ جدیدی بسازید. Studio One و Notion همچنین می توانند اکنون تمام امپ های تمپو (ضرب tempo) را با هم به اشتراک بگذارند، از قبیل مارکرها و تغییرات time signature. نسخه 3.5 تعداد زیادی از ویژگی های جدید دیگر را نیز ارائه می کند از قبیل ضبط مستقل و دستگاههای پلی بک برای macOS به نحویکه شما دیگر نیازی به ساخت یک دستگاه system-level Aggregate نداشته باشید؛ فرمت های فایل پروژه و Song بهینه سازی شده ایی که بیش از ده برابر سریعتر از قبل کار ذخیره سازی و ذخیره سازی خودکار را انجام دهد؛ پشتیبانی از چندین صفحه لمسی؛ و آپشن های جدیدی برای صدور یا برگشت (bounce) رویدادها. یک فرمان اتوماسیون Show/Hide (نشان دادن/پنهان کردن) بروزرسانی شده بر همه اتوماسیون های ترکیب شده تاثیر می گذارد و هنگام افزودن اتومیشن، یک لاین اتومیشن جدید مستقیماً به تراک دستگاه که در آخر انتخاب شده است اختصاص می یابد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *