بهترین دی جی کنترلرها ۲۰۱۸


از زمان انقلاب فعالیت دی جی اینگ دیجیتال، هنر میکس موسیقی در دسترس بسیاری از افرادی قرار گرفت که بخاطر نبود گزینه ها یا پول کافی،فعالیت در این زمینه برایشان میسر نبود. ساخت نرم افزارهای پرقدرت میکسینگ در کنار سخت افزارهایی برای کنترل آنها، یکی از مهمترین اتفاقاتی بوده که تا به حال در این صنعت روی داده است.

دی جی کنترلر ها باعث می شوند که شما روی نرم افزارهای دی جی خود نوعی کنترل لمسی داشته باشید و بدین ترتیب امکان میکس موسیقی در دستگاهی که بطور اختصاصی برای آن کار طراحی شده اند را فراهم می آورند.

بازار سخت افزارها همواره در حال رشد و توسعه است، و اکنون افراد می توانند کنترلری را انتخاب کنند که با بودجه، جریان کار، و نرم افزار مورد نظرشان جور دربیاید. این اتفاق برای دی جی ها خبر بسیار خوب و خوشایندی است، اما در عین حال انجام فرایند خرید را نیز مشکل می سازد.

گرچه نیازهای هر دی جی با بقیه فرق دارد،امااین راهنما هدفش کمک به شما است برای اتخاذ تصمیمات آگاهانه، تا بتوانید با خیال راحت پولی که به سختی بدست آورده اید را هزینه کنید.

خرید کنترلر: دنبال چه چیزهایی باشیم؟

• برای انتخاب کنترلر مناسب و درست، توصیه من به شما این است که پلت فرم نرم افزاری مورد نظرتان را تعیین کنید. بیشتر کنترلرها را می توان با MIDI بکار برد، و بنابراین می توان آنها را به دلخواه به حالت سفارشی درآورد. با این حال، اینها معمولاً با در نظر داشتن ویژگی های ارتقاء یافته خاصی طراحی شده اند (به عنوان مثال، اشکال موج روی صفحه)، که بدون نرم افزار مورد نظرشان خوب عمل نخواهند کرد. پلت فورم های big three مخصوص Serato DJ ، Traktor Pro و Rekordbox هستند.

• شاید بخواهید نوع موزیک هایی که قرار است اجرا کنید را مد نظر قرار دهید. اگر دی جی یک کلوپ حرفه ای هستید یا کسب کارتان دی جی اینگ سیار است، شاید مایل به سرمایه گذاری روی چیزی که محکم و براحتی قابل جابجایی باشد. اگر یک دی جی مبتدی هستید (یا تازه می خواهید این کار را یاد بگیرید)، بهترین چیز برای شما jog wheels های خوب یا یک کراس فیدر است. دی جی هایی که برای سرگرمی و تفنن خود دی جی اینگ را انجام می دهند می توانند هرچیزی که خوشحالشان می کند و با بودجه شان جور در می آید را انتخاب کنند.

• در رنج قیمت های پائین تر، برخی کنترلرها نسخه های سبک تری از نرم افزارشان را ارائه می کنند. حتماً مطمئن شوید که در صورت نیاز، از پس خرید آپ گریدهای نرم افزاری آنها با توجه به بودجه تان بر بیائید تا بتوانید ویژگی های پیشرفته آن را بعداً فعال کنید (مثل میکسینگ چهار خط).

• برای اطمینان از اینکه می توانید صدای خروجی تان را به هرکجا که بخواهید انتقال بدهید به گزینه های اتصال توجه کنید. آیا خروجی مسترتان باید به مجموعه ای از اسپیکرهای اکتیو ارسال شود؟ آیا قرار است که به سیستم PA یک کلوب وصل شوید؟ آیا به یک خروجی booth نیاز دارید؟ هنگام تصمیم گیری در مورد کنترلر مناسب خود باید همه این چیزها را مد نظر قرار دهید.

کنترلرهای دی جی برتر: Premium (بالای ۱۰۰۰ دلار)

• وقتی نوبت به انتخاب های حرفه ای می رسد کنترلرهای این رنج گل سرسبد محصولات به شمار می روند. اینها در رده حرفه ای ها قرار دارند و از سطح بالایی از تلفیق سخت افزار و نرم افزار برخوردارند، و از لحاظ ویژگی های خاص خود غنی هستند. همچنین این محصولات با قیمت بالایی ارائه می شوند!

• این کنترلرها جهت استفاده برای دی جی کلوب ها، هنرمندانی که علاقمندند از عناصر ریمیکس زنده در نرم افزار استفاده می کنند و یا علاقمندان سرسختی که مایل به سرمایه گذاری در دی جی اینگ دیجیتال خود هستند، کاملاً مناسب می باشد. این نوع کنترلرها ممکن است به درد بعضی ها نخورند.

• در گروه محصولات گران قیمت، واقعاً نباید اشتباه کنید. همه اینها برمی گردد به اینکه شما می خواهید چه نرم افزار دی جی ای را کنترل کنید، چه مقدار پول می خواهید هزینه کنید، و نیز ترجیح شخصی تان نیز در این انتخاب حائز اهمیت اند.


 

DDJ-RZX Pioneer

یک ابزتر قدرتمند دی جی که این امکان را نیز به شما می دهد که بتوانید به یک VJ تبدیل شوید که از ویدئوی Rekordbox استفاده می کند.

• مزایا: به عنوان پرویژگی ترین دی جی کنترلر موجود، شما رها از هر محدودیتی از نوع Pioneer Nexus را نیز خواهید داشت همراه با مزیت میکسینگ ویدئویی.
• معایب: اگرچه این محصول از ستاپ سی دی جی تقلید می کند، اما بازهم به یک لپ تاپ نیاز دارد.
در صورتی این محصول را انتخاب کنید که: دنبال یک تجربه Rekordbox جامع و با کیفیت برتر باشید، یا میکسینگ ویدئویی برایتان مهم باشد.


 

Traktor Kontrol S8

گل سرسبد ارائه شده توسط Native Instruments یکپارچه ترین تجربه نرم افزاری و سخت افزاری Traktor را در اختیار شما قرار می دهد.

• مزایا: این محصول لطیف ترین تجربه Traktor موجود را به شما ارائه می کند از برکت صفحات نمایش با وضوح زیاد همراه با UI هوشمند. و امکان دسترسی آسان به Remix Deck ها را نیز فراهمی می آورد و گزینه بسیار خوبی است برای کاربران DVS.
• معایب: از نظر خیلی از دی جی ها، نبود jog wheel ها یک ایراد بزرگ محسوب می شود.

در صورتی این محصول را انتخاب کنید که: می خواهید لپ تاپ جلوی رویتان نباشد و همه کارهایتان را با Traktor انجام دهید، و نیازمند گزینه های مستقل و انعطاف پذیر هستید.
صفحات با وضوح بالا با کنترل های خازنی لمسی با یک رابط کاربر با طراحی خوب ترکیب شده و استفاده از S8 و حتی جلوه آنرا نیز بسیار خوشایند و مطلوب ساخته است.
یکی از کاربری های دیگر دسترسی کامل به تعداد بیشتری از ویژگی های پیشرفته Traktor (مثل Remix Decks و Stems) بدون اینکه حتی نیاز به نگاه کردن به لپ تاپ ، دسترسی به هر Stem یا Remix cell بصورت جداگانه با استفاده از فیدرهای اختصاصی و ریبون های بسیار با کیفیت برای کارکرد jog wheel را فراهم می آورند.
خواه شما از FX تکی استفاده کنید یا از FX دسته ای ، می توانید کنترل کاملی را با استفاده از دگمه های FX داشته باشید و بازخوردهای بصری را روی صفحات در حین انجام کار دریافت کنید.


 

Pioneer DDJ-SR and DDJ-RR

ظاهر و حس Pioneer Nexus ، در یک پکیج کامل

• مزایا: کیفیت آن واقعاً عالی است، و خیلی از جریانهای شناور کار Pioneer CDJ تقلید کرده است. یواس بی دوگانه آن خارق العاده است.
• معایب: این دستگاه خیلی بزرگ است…و برای خیلی ها بیش از حد گران است.

در صورتی این محصول را انتخاب کنید که: دنبال یک حس مخصوص کار در کلوب ها باشید (البته نه با قیمت Nexus)، و دنبال پدهای با کیفیت باشید و بهترین کنترلر Pioneer بدون صفحه موجود در بازار.