استفاده باب بروکمن از Clarett 8Pre

استفاده باب بروکمن از Clarett 8Pre


استفاده باب بروکمن از Clarett 8Pre : باب بروکمن، معروف به Bassy ، مهندس میکس ، تولید کننده معروف و برنده جایزه ارزشمند GRAMMY ،کارت صدای Clarett 8Pre ساخت شرکت فوکوسرایت را به عنوان بخشی جدا نشدنی از کار میکس خود می داند.
تخصص ‘بسی بروکمن’ وی را به بزرگترین نقطه تغییر تولید موسیقی کشانده است، جایی که موسیقی آنالوگ به موسیقی دیجیتال تبدیل می شود. طی این روند، بروکمن (به عنوان یک میکس ، تولیدکننده و نوازنده چندین ساز برای آلبوم های مختلف از ‘مری جی بلیج’ گرفته تا ‘برندی’ و ‘فیث هیل’، ‘شرلی کرو’ و ‘دیکسی چیکس’) شاهد این بود که چطور تولیدات ضبطی فشرده تر می شدند، در حالیکه تعداد ترک ها دائماً در قالب پلت فورم های ضبط دیجیتال در حال افزایش بوده که این امر باعث ایجاد یک فضای بینهایت برای تولید موسیقی شده بود. چند سال پیش، بروکمن ابزاری کلیدی را برای کار خود پیدا کرد که به وی این امکان را میداد تا این تولیدات فشرده تر را راحت تر و با صدایی شفاف و عالی مدیریت نماید: رابط صدای Clarett 8Pre با ۱۸ ورودی و ۲۰ خروجی ساخت Focusrite به ابزاری لازم در کار بروکمن تبدیل شده است.
او می گوید: بیشتر کارهایی که من در حال حاضر انجام میدهم برای هنرمندان مختلف است، و تولیدات آنها، از راک ایندی تا EDM ، مدام بیشتر و بیشتر می شوند، زیرا تعداد ترک ها دارد مدام بیشتر می شود. وی افزود: من یه چیزی لازم داشتم که بتونم باهاش فضایی رو در این تولیدات برای ترک های خاص مثل ووکال ها ایجاد کنم. که Clarett 8Pre این کار رو برام انجام داد، و فضایی رو در اطراف ترک ایجاد کرد-نه تنها در چپ و راست بلکه همچنین در عقب و جلو. این ابزار به شما کمک می کنه که تا آخر یک میکس رو به خوبی تشخیص بدید و ببنید. و وقتی میکسر تصویر روشن تری از اتفاقی که قراره در یک ترک بیفته داشته باشه، شنونده هم تجربه بهتری خواهد داشت.
بروکمن به تعداد ورودی/خروجی های شگفت انگیز Clarett 8Pre اتکا کرده، چون این ابزار دارای ۱۸ ورودی و ۲۰ خروجی هست، و همچنین قابلیت اتصال جامع از جمله ورودی/خروجی آنالوگ، S/PDIF ،و ورودی خروجی ADAT و یک دسته پلاگین اضافه شده. اما Clarett 8Pre ذاتاً یک پری آمپ میکروفونی فکوسرایت است با عملکردی افسانه ای همراه با آن افکت Air قابل تغییر فوکوسرایت، که آن هوا و شفافیت یک پری امپ میکروفونی مبتنی بر ترانسفورماتور ISA را فراهم می آورد. در کنار ویژگی هایی مثل دامنه پویا و برجسته، و عملکرد کم تاخیر فوق سریع که بواسطه تاندبولت فراهم شده، Clarett 8Pre مثل جادویی است در یک فضای ۱U rackmount.
بروکمن که نامزد بیش از ۳۰ جایزه شده و دوبار هم برنده این جایزه بوده است می گوید: وقتی به Clarett فکر می کنم یاد شفافیت می افتم، چون این همون چیزیه که ۸Pre به من میده-تولید صدا و شفافیتی که به من این امکان رو میده که کل میکس رو دقیقاً ببینم؛ به علاوه، میکسی که وی برای آهنگ There You’ll Be در فیلم ‘بندر مروارید’ انجام داد نامزد بهترین آهنگ جایزه اسکار ۲۰۰۱ شد.
پروژه جدیدی که وی در آن از Clarett 8Pre استفاده کرد شامل یک سری میکس های مقدماتی برای پروژه ای گسترده بود که وی در آن با ‘میکی هارت’، درامر Grateful Dead و هنرمند تکنواز تحسین شده، نوازنده سازهای کوبه ای و موسیقی شناس موسیقی های بومی همکاری داشته است. او می گوید: ما میکس های مقدماتی برای ریکورد بعدی را با استفاده از Clarett 8Pre از راه دور در ‘نیو اورلانز’ انجام دادیم و صدای اونها عالی بود. وی افزود: برای همین است که من هر روز در همه جلسات ضبطم و برای همه چیز از Clarett استفاده می کنم. و Clarett به بخشی از کار من تبدیل شده است.