انتشار آپدیت ورژن ۴.۵ از نرم افزار آهنگسازی Presonus Studio One

PreSonus از آپدیت بزرگ نسخه ۴٫۵ برای نرم افزار Studio One رونمایی کرد که شامل بیش از ۷۰ ویژگی جدید و بهبودهای مختلفی می شود. در این آپدیت از ویژگی های مورد درخواست کاربران گرفته تا ابزارهای ویرایش پیشرفته و جدید MIDI را شاهد هستیم.
مهمترین ویژگی های این آپدیت عبارتند از:

کاهش انرژی مصرفی CPU

این مورد یکی از پرتقاضا ترین درخواست های کاربران این نرم افزار بوده است. PreSonus ادعا می کند که با این آپدیت بار CPU تا ۷۰ درصد برای تمام اینسترومنت های نرم افزاری داخل یک multi-instrument و تا ۵۰ درصد برای اینسترومنت های ثالث (مثل Kontakt) کاهش پیدا کرده است. به علاوه، مصرف انرژی CPU در اینسترومنت های خود PreSonus مانند Mai Tai، Presence XT، SampleOne XT و Impact XT بهینه تر شده است.

انتخاب های جدید برای ویرایش MIDI

Studio One v4.5 طوری طراحی شده که ویرایش MIDI را سرعت بدهد. این امر به وسیله ی منوی جدید Note Actions میسر شده که بسیار روان و ساده است. در این منوی باز طراحی شده آپشن های جدیدی برای ویرایش نت ها دیده می شود که عبارتند از Randomize، Apply Scale، Mirror و … برای دسترسی سریع تر شما می توانید برای این ویژگی ها شورت کات های کیبوردی تعریف کنید تا با فشردن یک دکمه این ویژگی ها اعمال شوند. شما همچنین می توانید این ویژگی ها را به عنوان بخشی از یک فرمان Macro استفاده کنید.

کانال ورودی تطبیق پذیر

میکسر کانال ورودی با ظاهر جدیدی که دارد طوری طراحی شده که انعطاف و کنترل بیشتری را در هنگام gain staging در اختیار کاربر قرار دهد. چنین چیزی به وسیله ی کنترل های پری امپ سخت افزاری آپدیت شده – تمام اینترفیس های PreSonus را شامل نمی شود – و کنترل های قطبیت و گِین ورودی جدید برای هرکدام از ورودی های نرم افزاری امکان پذیر شده است.
با قرار گرفتن کنترل های گِین نرم افزاری و سخت افزاری زیر انگشتانتان قادر خواهید بود پری امپ های سخت افزاری را بیشتر drive کنید و در عین حال روی level هایی که روی دیسک ضبط می شوند کنترل داشته باشید.

فرمت های بیشتر

آپدیت جدید قابلیت های import/export نرم افزار را بهبود داده است. اکنون شما می توانید ویدیو را هم اکسپورت کنید، آن هم با فرمت های مختلف. در بخش صوتی، Studio One از انکودینگ bitrate متغیر برای فرمت MP3، و همچنین فرمت های AAC و ALAC نیز پشتیبانی می کند. امکان اکسپورت گرفتن به صورت مونو نیز فراهم شده است.
PreSonus قدمی را هم برای به اشتراک گذاری خلاقانه ی پروژه ها ایجاد کرده و شما می توانید کل ستاپ ورودی/خروجی را import/export کنید که باعث می شود اگر با افراد دیگری در حال همکاری روی یک پروژه باشید کارتان ساده تر شود.