بهره برداری Native از NKS

بهره برداری Native از NKS


شروع بهره برداری شرکت Native Instruments از استاندارد NKS برای افزودن پلاگین ها
اجلاس NAMM شرکت Native در سال ۲۰۱۸: منبع: ComposizioneDigitale
شرکت Native Instruments امسال هیچ محصول جدیدی برای عرضه نمایشگاهی نداشت اما اولین نشست سران خود تحت عنوان “همکاری در زمینه آینده صدا” را برگزار نمود که بسیار جالب توجه بود.
با این حال، یک خبر مهم در این راستا این است که شرکت Native Instruments بتازگی بهره برداری از استاندارد NKS را برای افزودن پلاگین های افکت آغاز کرده است. NKS (مخفف عبارت استاندارد Native Kontrol) یکی از ویژگی های کنترلرهای میدی شرکت Native Instrument است که باعث تلفیق خودکار با سازهای نرم افزاری می شود. وقتی شما پلاگین را بارگیری کنید، پارامترها بصورت خودکار در دگمه های روی کنترلر برنامه ریزی می شوند-که این یک ویژگی بسیار مفید است. تا قبل از این، فقط سازهای مجازی پشتیبانی می شدند و افکت ها قابل پشتیبانی نبودند اما اکنون فقط با یک حرکت افکت ها اضافه شده اند.
Softube ، Eventide ، Sugar Bytes ، و Waves برای شروع آنبورد بسیار مناسبند. بقیه عیناً همان کار را می کنند. با اینکه از سیستم NKS خیلی حمایت شده است، اما هنوز هم قرار نیست که شاهد پیاده سازی آن در هیچ سخت افزاری بجز خود سخت افزارهای Native Instruments باشیم. اگر NI بخواهد این صنعت را بطور کامل در اختیار بگیرد باید اجازه دهد که تولیدکننده های دیگر نیز از آن در سخت افزارها پشتیبانی نمایند.