سینتی سایزر Peak و Circuit Mono

سینتی سایزر Peak و Circuit Mono


سینتی سایزر Peak و Circuit Mono : واژه آنالوگ ضرورتاً اصطلاحی نیست که معمولاً تداعی کننده نام شرکت Novation برای شما باشد.

جدای از Bass Station ، که در سال ۱۹۹۳ عرضه شد، و نسخه عالی ۲۰۱۳ MkII ، اکثر قریب به اتفاق محصولاتی که مارک UK در طول دو دهه گذشته عرضه کرده کاملاً با ذهنیت دیجیتال تولید شده اند، از مجموعه Nova سینت ها گرفته تا کنترلرهای سری Launch.

اکنون با عرضه محصولات جدیدی که کاملاً در حیطه سخت افزار آنالوگ قرار کارِ معرکه پیکی (Peaky)؟ Peak یک سینت دستکتاپ هشت صداهه است.

موتور صدای آن مبتنی بر سه ساند مدول New Oxford (New Oxford Oscillators) است که با مجوز کریس هوگت در اینجا از آنها نام برده شده، Wasp و OSCar و نیز یک تعداد از صداهای کلاسیک های خودِ Novation ، از جمله SuperNova و Bass Station بوده اند.

در این محصولات ساند مدولهایی وجود دارند که از لحاظ عددی کنترل شده اند، که عملیات آنالوگی را با ۱۷ wavetable دیجیتال و قابلیت های FM خطی ترکیب می کنند.

Peak مبنای کار خود را بر اساس این منبع صدای دیجیتال با یک زنجیره سیگنال آنالوگ قرار داده که ویژگی اصلی آن فیلتر رزونانت چندحالتی است برای هر صدا همراه با (distortion points) و فیلتر. جدای از این، Peak یک ماتریس مدولاسیون ۱۶ اسلاتی را در خود جای داده است، از جمله envelope های ADSR و دو LFO برای هر صدا.

Peak از polyphonic aftertouch نیز پشتیبانی می کند و همچنین دارای دگمهُ animate نیز هست که برای تغییر شکل تک لمسی پچ ها طراحی شده است.

در انتهای این زنجیره Reverb ، Delay، و افکت های کر در کنار arpeggiator قرار دارند. محصولی حاصل پیشرفت تکنولوژی Circuit Mono Station ، همانطور که از نامش پیداست، برگرفته از Circuit عالی و دست یافتی شرکت Novation است.

Mono Station سینت های دیجیتال و بخش سمپل پردازشگر هایش را به خاطر یک موتور آنالوگ paraphonic مبتنی بر Bass Station کنار می گذارد.

سینت دو نوسانگر را ارائه می کند، که هریک دارای حالت های Square ، Saw ، Triangle ، و Sample + Hold می باشند، به اضافه oscillator sync ، ring mod و یک sub oscillator و تقویت کننده صدا.

جدای از این، سینتی سایزر Peak و Circuit Mono، یک فیلتر چندحالته، بخش envelope و اوردرایو درونی نیز وجود دارند. ویژگی مهم Mono Station سه کانال سیکونسر است.

از آنجائیکه سینتِ آن پارافونیک است، دوتا از اینها را می توان برای سیکونسر بطور جداگانه مورد استفاده قرار داد، در عین حال که سومی را می توان به عنوان یک منبع مدولاسیون بکار برد.

از این لحاظ، Mono Station یک ماتریس مدولاسیون چهار در هشت را نیز در خود گنجانده که می توان آنرا برای تعیین مسیر LFO ، envelope ، سیکونسر یا سرعت به سمت انواعی از پارامترهای سینت بکار برد.

هم Peak و هم Mono Station دارای قابلیت MIDI و CV هستند. اولی پورت های ورودی و خروجی MIDI به اضافه یک ورودی مدولاسیون CV را در خود گنجانده است، در حالیکه دومی دارای MIDI I/O و یک خروجی CV/gate می باشد، که سیکونسرشش را قادر به کنترل سخت افزار خارجی اش می سازد.

هر دو دارای اتصالات یو اس بی هستند، که باعث فراهم آمدن سینک و آپلود/ذخیره سازی پچ از طریق کاربرد مولفه ها و اجزای Novation می گردند