محصولات جدید 2018 شرکت NI

محصولات جدید ۲۰۱۸ شرکت NI


محصولات جدید ۲۰۱۸ شرکت NI : شرکت نیتیو اینسترومنت از بزرگترین بروزرسانی و نوسازی محصولات خود طی سالهای اخیر پرده برداری کرد.

امروز ۹ محصول جدید توسط این شرکت (در ۱۵ شهریور) معرفی شد که در این بین تمرکز خاصی بر سخت افزارهای مقرون به صرفه و مناسب برای افراد مبتدی شده است.

محصولات جدید ، همه دسته بندی های اصلیNative Instruments را در بر می گیرند:

محصول تولید ریتم و موسیقی Maschine، کیبوردهای میدی Komplete Kontrol تراکتور، نرم افزار دی جی و کنترلر های شرکت.

همچنین نرم افزاری زیادی نیز در حال بروزرسانی هستند. به علاوه بروزرسانی های مهمی نیز از لحاظ قابلیت های Komplete 6 و Massive X بر روی نسخه های جدید پکیج نرم افزار کامپلیت Native Instruments صورت گرفته است.

البته عرضه محصولات ما صرفاً محدود به نرم افزارها و سخت افزارها نیست. طی چند سال گذشته، نیتیواینسترومنت سخت مشغول جذب شرکت های دیگر بوده است مانند Metapop، که یک استارتاپ حقوق موسیقی است و Loop Loft ، که بوتیکی برای سمپل ها و لوپ هاست. یک سری طراحی های دوباره وب سایت در خصوص این دو استارت آپ صورت گرفته است در حالیکه، سایت اخیراً راه اندازی شده نیتیو اینسترومنت (یک Spotify برای سمپل ها) از ورژن بتا خارج می شود.

خوشبختانه قبلاً این فرصت نصیب من شد که بتوانم این محصولات را قبل از اینکه ماه پیش به بازار معرفی شوند، مورد بررسی قرار دهم و از اینکه قیمت هایشان چقدر مقرون به صرفه بود واقعاً شگفت زده شدم.

برخی از این ادوات جدید برای بسیاری از تولیدکنندگان مشتاق که خرید کنترلرهای نیتیواینسترومنت را بخاطر قیمت شان به تعویق انداخته بود واقعاً عالی خواهد کرد، البته به منظور پائین نگه داشتن قیمت ها یک سری تغییرات و اصلاحات در خصوص خصوصیات محصولات صورت گرفته اند.

شاید وقتی تولیدکنندگان مجرب می بینند که تغییر خاص و چشمگیری از لحاظ تجهیزات جدیدوجود ندارد، مانند آنچه که در خصوص Maschine MK3 سال پیش یا Maschine Jam در سال ۲۰۱۶ روی داد، کمی توی ذوقشان بخورد. اما، نوازندگان حرفه ای کیبورد احتمالاً از دیدن نسخه جدید ۸۸ کلیدی کیبورد با کلاویه های سنگین چکشی خوشحال خواهند شد.

البته روی هم رفته، ما در سری محصولات Traktor شاهد مهمترین فناوری جدید خواهیم بود-بخصوص کنترلر S4 جدید که قابلیتهای جدیدی برای آیفون و ساعت های اپل ارايه کرده است.

Maschine Mikro

Maschine Mikro محصول شرکت نیتیواینسترومنت- نسخه ارزان قیمتی از کنترلر برتر این شرکت – از سال ۲۰۱۲ یعنی زمانی که پدهای رنگی به آن اضافه شدند، بروزرسانی نشده است. بنابراین این بازطراحی و بروزرسانی زیاد به تعویق افتاده است. از نظر طراحی این مدل الهام گرفته از مدل Maschine MK3 است، هرچند نمایشگرهای RGB جای خود را به یک صفحه ساده تر داده اند.

خود پدها بزرگتر از پدهای مدل قبلی اند و بر اساس پدهایی هستند که در مدل عالی و برتر Maschine MK3 مشاهده می شوند. اسمارت استریپ (Smart Strip)MK3 هم در حد Mikro جدید پیشرفت کرده است و امکان نواختن و ترکیب صداها را به شما می دهد. از همه مهمتر اینکه، این مدل یک نسخه جمع و جورتر و خلاصه تر شدهُ مدل Maschine است که همان مزایای قابلیت جابجایی را دارد هرچند هیچگونه رابط صدای داخلی ای ندارد، و صفحه OLED آن خیلی خیلی کوچک است.

نکته تحسین برانگیز در مورد Mikro قیمت آن است. این محصول به همراه نسخه های کاملی از نرم افزارهای Maschine و یک گلچین ۱٫۶ گیگابایتی از کیت ها و صداها همراه با Massive ، Monark و Reaktor Prism –کمی بیشتر از نصف قیمت عرضه می شود Maschine MK3.

Komplete Kontrol

امروزه شاهد این هستیم که سری محصولات کیبورد به دو دسته اصلی تقسیم می شود: مدل های سری S موجود Komplete Kontrol و سری A جدید Komplete Kontrol- یک گزینه مقرون به صرفه تر که برخی از ویژگی ها مثل نمایشگرهای رنگی دوگانه و راهنمای نوری برای کمک به یافتن محل دقیق کلیدها در آن تقلیل یافته است.

مثل مدل Maschine Mikro ، کیبوردهای سری A Kontrol نیز فقط دارای یک صفحه کوچک OLED هستند برای نمایش تمام پارامترهایی که شما در لحظه در حال کنترلشان هستید. در مدل Mikro ، این مورد چندان قابل توجه نیست، اما در سری S Kontrol- که غالباً از آن برای ادیت سینت پچ ها و افکت ها و نیز جابجایی در DAW تان استفاده می شود، فیدبک بصری اضافی احتمالاً وجود نخواهد داشت.

قطع راهنمای نوری برای کیبوردی که در سطح مبتدی کاربرد دارد، نیز خود کار عجیب و غریبی است، زیرا این فناوری یکی از فناوری های اصلی نیتیواینسترومنت است که باعث راحت تر شدن فرایند ساخت موسیقی برای افراد بدون آموزش های آکادمیک، موسیقی می شود. با این حال، کاهش قیمت به ازای حذف چنین ویژگی ای اقدام خیلی چشمگیر و مهمی ست.

همچنین محصول دیگری نیز به تازگی به محصولات سری S Kontrol اضافه شده است بنام S88 MK2.

این مدل ۸۸ کلیدی حرفه ای واقعاً جایش در میان سری محصولات Komplete Kontrol سال گذشته خالی بود و شامل کلاویه های Fatar چکشی سنگین است برای اینکه حس نواختن با یک پیانوی واقعی، صفحات رنگی، و راهنمای نوری یک پیانوی واقعی را به شما بدهد.

Traktor

دو کنترلر جدید تراکتور تلاشی هستند برای بازگشت به همان چیزی که دی جی ها بعد از امتحان کردن مدل S8 از یک کنترلر انتظار دارند، رابطی با استریپ های لمسی تقسیم کننده برای کنترل تراک بجای Jog Wheels . مدل دو کاناله Traktor Kontrol S2 یک مدل به صرفه است ، در حالیکه مدل چهارکاناله S4 برای حرفه ای هایی که قابلیت های برتری دارند طراحی شده است.

مدل S2 همهَ آن چیزهایی که شما از یک کنترلر دی جی مبتدی مدرن انتظار دارید را دارا هست: نرم افزار Traktor نیز در آن گنجانده شده، دارای۱۶ پد RGB چراغدار است برای گرفتن سمپل و لوپ و نیز تنظیم و (cue points).

این محصول پرتابل است و به نظر می رسد که بیشتر برای افرادی طراحی شده که به عنوان دی جی در مهمانی های ساحلی فعال هستند.

مدل S4، هرآنچه که از یک کنترلر دی جی حرفه ای انتظار می رود را دارد، از جمله صفحات رنگی با وضوح بالا برای نمایش شکل موج ها و اطلاعات تراک، خروجی استریو و رابط صدا با پشتیبانی وینیل. لیکن نکته اصلی فروش بالای مدل S4 jogweel هایش است که با فناوری Haptic Drive که آیفون و ساعت اپل هم از آن برای ارا ائه بازخورد استفاده می کنند کار می کند تا ترکیب خوبی را ارائه نماید.

Haptic Drive نیتیواینسترومنت چند کار باحال هم انجام میدهد: این محصول می کوشد تا همان حس مکانیکی که هنگام استفاده از یک پلتر وینیل تجربه می کنید را إحساس کنید و همچنین بازخورد مکانیکی دقیقی را برای چیزهایی مثل نقاط علامت (cue points) و لوپ ها ارائه می کند. این همان فناوری مفید و نوآورانه ای است که می تواند باعث وفادار ماندن دی جی ها به Traktor شود.

جدیدترین ویرایش نرم افزار Traktor ، یعنی Traktor Pro 3 به همراه این کنترلرها عرضه می شود. که شامل یک موتور کشش زمان برای بهبود صدا است و رابط کاربری از نو طراحی شده و میکسر Mixer FX ، افکت با دکمه های مجزا و کنترل های فیلتری که می توان آنها را بصورت مستقل برای هر یک از کانال ها قرار داد. دو مدل S2 و S4 کلیدهای اختصاصی ای برای این افکت های دارند.

مدل Komplete 12 در چهار نسخه عرضه می شود: Select ، Ultimate ، و ویرایش جدید Collector به مناسبت ۱۵ امین سالگرد Komplete.

با این حال، خبر مهم مربوط به نرم افزارها، معرفی و عرضه Massive X است. این جدیترین نسخه تکراری سینت فعلی نیست، بلکه نسخه کاملاً جدیدی است که از اول ساخته شده است. نیتیواینسترومنت هنوز هم در مورد Massive X پنهانکاری می کند. نحوه کار این سینت این محصول در عمل نشان داده نشد، و صرفاً نمایش کوتاهی از رابط نشان داده شد که نیتیواینسترومنت آنرا دارای یک رویکرد ماژولار توصیف کرده است.