معرفی بلندگو سری PreSonus CDL

معرفی بلندگو سری PreSonus CDL


معرفی بلندگو سری PreSonus CDL : بلندگوی CDL12 و ساب ووفر CDL18s بخوبی ثابت کرده اند که هم برای کاربردهای صدای پرتابل و هم کاربردهای صدای Installation واقعاً ایده آل و عالی اند.

شرکت PreSonus® Audio Electronics با افتخار بلندگوهای سری CDL جدیدترین اسپیکرهای خود از مجموعه تجهیزات صدای حرفه ای صدا معرفی کرد.

بلندگوهای CDL12 که نتیجه سالها تحقیق و توسعه مهندسین این شرکت می باشد دارای برترین ویژگی های تولید صدای نقطه ای و فناوری صدای خطی (line array technology) در یک طرح منحصر بفرد است، که در کل دامنه پاسخ فرکانسی دارای SPL ای منسجم ، هم روی محور و هم خارج از محور (on- and off-axis) می باشد.ساب ووفر همراه این محصول، یعنی CDL18s ، از طراحی نوآورانه ای استفاده می کند تا صدای بیس حجیمی (big bass sound) را از داخل باکسی فشرده که بازده را به حداکثر می رساند ، تولید کند. هر دو باکس مجهز به تکنولوژی Dante™ می باشند تا صدایی هم نوسان، منسجم و کامل را با یک پاسخ فرکانسی منسجم در کل طیف فرکانس تولید کنند.

مشخصات PreSonus CDL12

هر CDL12 متشکل از هشت درایور ۲ اینچی که در یک چیدمان مدور جلوی ووفر ۱۲ اینچی به منظور تولید فرکانس بالا قرار گرفته است.خروجی درایور فرکانس پایین (بم) از همان محور چیدمان درایورهای فرکانس بالا عبور می کند به نحویکه کل حجم صدا از مرکز CDL12 پخش می شود ، خواه بصورت جداگانه و خواه به صورت تکی و یا به عنوان بخشی از یک چیدمان عمودی که دارای حداکثر شش اسپیکر باشد استفاده شود. به همین خاطر، CDL12 از ناهنجاری های صدایی نزدیک منبع صدا که می تواند در کیفیت صدای چیدمان های خطی کلاسیک تداخل ایجاد کنند، جلوگیری می کند. این باعث می شود که CDL12 به محصول بسیار مناسبی برای مصارف مختلف مکانی تبدیل شود، و یک پاسخ یکسانی را برای شنوندگان دور از منبع صدایی ایجاد نماید.

جزئیات دیگری از بلندگوهای سری CDL شرکت PreSonus

طراحی چیدمان خطی/ نقطه ای (point source) هیبرید CDL12 ، مزایای هر دو فناوری را در هم آمیخته و یک صدای بسیار متمرکز که دارای SPL منسجمی است را ارائه می کند. به علاوه، یک کراس اور (crossover frequency) 420 هرتزی ، که تداخل فرکانسی را به حداقل می رساند و قابل مقایسه با کراس اور های سنتی نیست را در خود جای داده است. به عنوان یک سیستم چیدمان خطی برای نصب های ثابت، توانایی حمل پنج اسپیکر بر روی یک یا دو ساب ووفر CDL18s داشته که انعطاف پذیری قابل توجهی ای را در خصوص مسئله اندازه فضا فراهم می آورد. CDL12 شامل یک آمپلی فایر کلاس ۵۰۰ D واتی یکپارچه که دارای تنظیمات DSP آنبورد است می باشد.

پشتیبانی بلندگو از شبکه صدای دانته مزایای شبکه را برای تاسیسات حرفه ای AV به ارمغان می آورد و در عین حال دسترسی کاملی را برای تنظیم سیستم از طریق نرم افزار Worx فراهم می آورد. CDL18s کانفیگ پورت بی نظیری را به نمایش می گذارد که بازده را به حداکثر می رساند تا صدای بیس بلندی را از داخل یک باکس فشرده ایجاد کند. هریک از چهار پورت مثلثی شکل در یکی از گوشه ها قرار گرفته اند تا براحتی با استفاده از دیواره های کناری با باکس های دیگر جفت شوند و این نوع چیدمان این امکان را فراهم آورده که CDL18s هوای بیشتری را در یک باکس فشرده جابه جا کند. ووفر ۱۸ اینچی سفارشی اش با یک سیم پیچ صدای ۴ اینچی می تواند ۷ میلی متر در حرکت رفت و برگشت (over-excursion) جابجا شود، و به راحتی ۸۰۰ وات را مدیریت کند و بدین ترتیب نیاز متخصصان به یک صدای پانچ لواند رسا را مرتفع می سازد. CDL18s و CDL12 سیستم بلندگویی منحصربفرد و ایده آل برای کاربردهای PA پرتابل و کاربردهای نصب شده ثابت می باشد.

تونی فلامیا، مدیر بخش تجاری شرکت پری سانوس، در مورد جدیدترین محصولات بلندگویی این شرکت اینگونه اظهار نظر کرده است: CDL12و CDL18s جدید طوری با هم ترکیب می شوند تا بتوانند یک سیستم تقویت صدای زیبا و معرکه را تشکیل دهند که هم به عنوان یک راهکاری صدای PA پرتابل و هم به عنوان راهکارهای نصب شده عمل کند. اتصال به دانته باعث تسهیل قابلیت یکپارچگی با انواع مختلفی از تجهیزات شده است.

تجهیزات قوی و یکپارچه (pin-loaded) و قابلیت کنترل از راه دور DSP از طریق نرم افزار Worx Control را نیز باید به همه این مزایای ذکر شده اضافه کرد، و در نهایت باید بگویم که با خرید این محصول شما یک سیستم صدای بسیار مجهز و پرتوان خواهید داشت که بی نهایت توانمند است.