NOVATION

معرفی برند نویشن

درباره NOVATION

 Novation Digital Music Systems Ltd یک تولید کننده تجهیزات موسیقی بریتانیایی است که در سال 1992 توسط Ian Jannaway و Mark Thompson با عنوان Novation Electronic Music Systems تاسیس شد. امروزه این شرکت در ساخت میدی کنترلرها (دارای صفحه کلید یا دارای پد)، سینتی سایزرهای دیجیتال و آنالوگ و کارت صدا تخصص دارد. در حال حاضر، محصولات نوویشن عمدتاً در چین تولید می شوند.

اولین محصول تجاری نویشن که در سال 1992 منتشر شد، Novation MM10 بود، یک کیبورد کنترلر قابل حمل با باتری و با کلاویه‌های سایز استاندارد پیانویی، که برای استفاده به همراه  Yamaha QY10 طراحی شده بود. این بر اساس دستگاهی به نام MidiCon بود که هرگز منتشر نشد و اولین کنترل کننده سخت افزاری بود که این شرکت به تولید رساند. MM10 همراه با QY10 مسلماً اولین work station موسیقی مدرن قابل حمل را تشکیل می دهد.

در سال 1993 این شرکت  Novation Bass Station را منتشر کرد. Bass Station تحت تأثیر Roland TB-303 Bassline، یک سینتی سایزر کوچک قابل حمل که به عنوان یک دستگاه مکمل در کنار دیگر سازها طراحی شده است که از کنترلرهای دیجیتال و DCO آنالوگ به همراه کنترل‌های LFO و استفاده از فیلترهای متنوع برای استفاده سینتی سایزر استفاده کرد.

فناوری اصلی مدل‌سازی صدای آنالوگ  ASM  در سال 1995 با درام استیشن معرفی شد که ماشین‌ درام‌های رولند TR-808 و TR-909  را با استفاده از تکنولوژی دیجیتال صداهای اصلی را مدل‌سازی کرد.

اولین مدیر فنی نوویشن کریس هاگت بود که سینتی سایزرهای Wasp و OSCar را طراحی کرد و سیستم عامل Akai S1000 را نوشت. زمانی که برای Akai کار می کرد، به بنیانگذاران Novation نیز مشاوره و پشتیبانی می داد، و در طراحی Bass Station و درام استیشن مشارکت داشت. او از آن زمان تاکنون مشاور این شرکت بوده و در طراحی بسیاری از محصولات این شرکت نقش داشته است.

سوپرنوا که در سال 1998 منتشر شد، یک سینتی سایزر پلی فونیک با طراحی rack-mounted در ابعاد 3U با پولی فونی 16+ و عملکرد چند تیمبرال بود، یکی از ویژگی های مهم این دستگاه رسیدن به صدای بسیار شفاف و حجیم به همراه کنترل‌های متنوع می باشد.  با یک سنتی سایزر چند تیمبرال امکان پذیر است. Supernova و جانشین آن، SuperNova II، توسط طیف وسیعی از هنرمندان از جمله Orbital، ATB، The Faint، Sin، Jean Michel Jarre و A Guy Called Gerald استفاده شده است.

در روزهای اولیه این کمپانی، کارش را با تولید کنترلرها و سینتی سایزرها آغاز کرد و در قدم بعدی کارت صداهایی با رابط USB اضافه نمود و در سال 2004، X-Station را به سبد محصولات خود اضافه نمود. این کمپانی قصد داشت تا تمام ابزار تولید موسیقی را برای استفاده یک موزیسین در هنگام کار با کامپیوتر شخصی خود به همراه میکروفون و مانیتورینگ فراهم سازد. اغلب میدی کنترلرها دارای صفحه کلید نبودند، اما از تعداد زیادی از ناب‌ها، پدها و اسلایدرها استفاده می کردند با معرفی سری SL در سال 2005، به همراه مکمل  Novation Automap که یک سیستم نرم افزاری که به صورت خودکار رابط بین کنترلر و نرم افزار بود را به بازار عرضه نمود. Automap تا به امروز به پیشرفت‌های زیادی رسیده و حتی در iOS نیز قابل استفاده است. در آگوست 2004، Novation توسط  Focusrite Ltd خریداری شد و به یک شرکت تابعه به نام Novation Digital Music Systems Ltd تبدیل شد.

یک میدی کنترلر بدون صفحه کلید به نام Novation Launchpad در سال 2009 با شبکه ای 8×8 از دکمه های نورانی بزرگ راه اندازی شد که می توانست برای فعال کردن صداها، حلقه ها، جلوه ها و سایر پارامترها، ابتدا در ارتباط با برنامه اجرای موسیقی زنده Ableton استفاده شود. Launchpad یکی از اولین کنترل‌کننده‌های عملکرد مبتنی بر شبکه بود و این حوزه در دوره‌های بعدی گسترش یافت تا به یک جنبه مهم از بازار سخت‌افزار موسیقی الکترونیک تبدیل شود. در حال حاضر 3 نسخه از این محصول وجود دارد، Launchpad، Launchpad Pro و Launchpad Mini که در بین دو محصول برتر Novation قرار نداشت.

این شرکت در سال 2010 با عنوان Novation Dicer  اقدام به  تولید کنترلرهای DJ کرد، و در سال 2011،  Novation Twitch را به بازار عرضه نمود که به جای jak از صفحه‌های لمسی که قابلیت کنترل بیشتری داشته استفاده نمود. از آن زمان تولید این محصول متوقف شده است.

با ترکیب تکنولوژی‌های مختلف در Novation و فناوری‌های پیشرفته در این کمپانی محصولاتی بسیار پرکاربردی مانند Ultranova  و Mininova وارد بازار شده است.

طیف وسیعی از سبک‌های موسیقی الکترونیکی از جمله گروهی مانند Pendulum، آهنگساز فرانسوی ژان میشل ژار، استیو هیلیر از Dubstar و گروه موسیقی Orbital استفاده می شود.

در حال نمایش 19 نتیجه