Focusrite

معرفی برند فوکوسرایت

درباره Focusrite

Focusrite PLC یک برند  انگلیسی است که در  High Wycombe، انگلستان قرار دارد ومحصولات صوتی تولید می کند. گروه Focusrite دارای زیر مجموعه : Focusrite، Focusrite Pro، Martin Audio، ADAM ، Novation، Ampify music، Optimal Audio و Sequential  می باشد.

این شرکت کارت‌های صدا، پری امپ‌های میکروفون، کنسول ها، اکولایزرهای آنالوگ و چنل استریپ، و سخت افزار و نرم افزار پردازش صوتی دیجیتال را برای استودیوهای حرفه ای و خانگی طراحی و به بازار عرضه می کند.

Focusrite  چهار جایزه شرکتی از طرف ملکه، دو جایزه تجارت جهانی و دو جایزه فناوری دریافت کرده است.

اولین قراردادهای فوکوسرایت که در سال 1985 توسط Rupert Neve تأسیس شد، شامل کمیسیونی از جورج مارتین برای ساخت پلاگین‌ها برای کنسول‌های سفارشی Neve استودیو AIR، به‌ویژه یک پری امپ میکروفون و اکولایزر برای کنسول ضبط قدیمی در استودیوی Martin’s AIR Montserrat در کارائیب بود. 

فیل دادریج، کارآفرین صنعت صوتی و یکی از بنیانگذاران Soundcraft Electronics Ltd، سهام شرکت را در آوریل 1989 خریداری کرد و Focusrite Audio Engineering Ltd را تأسیس کرد و ماژول های اصلی را به همراه برخی از طرح های جدید منتشر کرد. این شرکت همچنین یک کنسول جدید به نام Focusrite Studio Console طراحی کرد که در سال 1990 منتشر شد.

در آگوست 2004، فوکوسرایت  کمپانی Novation را خریداری کرد که به یک شرکت تابعه به نام Novation Digital Music Systems Ltd  تبدیل شد.

در 12 دسامبر 2014،محصولات Focusrite در بازار AIM با نام Focusrite plc عرضه شد.

در جولای 2019، Focusrite  بلندگوهای مانیتور ADAM Audio و در دسامبر 2019  Martin Audio را خریداری کرد که سیستم‌های بلندگو را برای تقویت صدا تولید می‌کند.

در آوریل 2021، فوکوسرایت Sequential، طراح سینت سایزرهای آنالوگ را خریداری کرد.

در مارس 2022، Focusrite شرکت سازنده تجهیزات صوتی بریتانیا Linea Research Holdings را به مبلغ 12.6 میلیون پوند خریداری کرد.

نمایش 1–20 از 23 نتیجه