دسته‌بندی نشده

درامز الکترونیکی یا درامز آکوستیک: کدام انتخاب بهتری است؟

درامز الکترونیکی یا درامز آکوستیک: کدام انتخاب بهتری است؟

از طریق رسانه‌هایی مانند Twitch و YouTube، نوازندگی درامز طرفدار بسیاری پید کرد.  یکی از سوالات متداولی که در پسکو از ما پرسیده می شود: “کدام نوع درامز برای من مناسب است؟” درام‌های آکوستیک معمولا در مرکز قرار دارند، اما درامزهای الکترونیکی در حال رشد هستند و با قیمت چشم گیری دارند جایگزین خوبی در بازار می شوند. اگر می خواهید درامز خود را تغییر دهید(آکوستیک به الکترونیکی، الکترونیکی به آکوستیک) یا برای اولین بار می خواهید درامز بخرید، این مقاله تمام نکات مورد نیاز در مورد درامزها را در اختیارتان می گذارد تا با اطلاعات کامل درامز خود را خریداری نمایید.

درامز الکترونیکی

کنترل صدا

درامزهای الکترونیکی از نظر کنترل صدا برتری دارند. با توجه به فرکانس‌های باس دارمزهای آکوستیک که به دیوار نفوذ می کنند، تمرین با آنها در مجتمع آپارتمانی یا در یک محله آرام غیر ممکن است. کیت‌های درامز الکترونیکی از پدهای لاستیکی/ سیلیکونی استفاده می کنند، سر طبل‌ها، مش (mesh) وجود دارد که برای کاهش سطح صدا استفاده می شود، که آنها را به گزینه‌ای عالی برای ساخت موسیقی در خانه و مکان‌های آرام، تبدیل کرده است.

این بدان معنا نیست که درامزهای الکترونیکی هیچ صدایی تولید نمی کنند. بدلیل آنکه از پاهایتان برای ضربه استفاده می کنید ممکن است صدا به طبقات پایین انتقال پیدا کند. پدهای ایزولویشن Roland Noise Eater و سخت افزار درامز، کمک بسیاری به کاهش انتقال ارتعاشات می کنند، اما حتی با این موارد، ممکن است مجبور شوید یک پلتفرم floating drum برای از بین بردن کامل صداهای فرکانس پایین در نظر بگیرید. در این صورت می بایست یک جفت هدفون برای تمرین و یک آمپلی فایر یا PA استفاده کنید.

به راحتی ضبط کنید

ساخت و ضبط آهنگ با درامزهای آکوستیک پر هزینه و زمان بر می باشد. کیت‌های الکترونیکی دو مزیت دارند: خروجی صوتی مستقیم و عملکرد MIDI/USB فرض کنید با صدایی در ماژول خود مواجه شده‌اید که دوست دارید، و می خواهید عملکردی را برای حفظ امنیت ضبط کنید تا بتوانید آن را در DAW خود اضافه کنید. اکثر ماژول‌های درام الکترونیکی راهی برای خروجی میکس صوتی استریو در اختیار شما قرار می دهند – همان  میکسی که در هدفون خود می شنوید – به یک رابط رایانه برای ردیابی می دهند. این ضبط درامز در ساده ترین حالت آن است. کیت‌های پیشرفته تر به شما امکان می دهند صدای مالتی ترک (individual kick، snare، toms وcymbals) را از طریق USB بدون نیاز به رابطی ضبط کنید.

اما راه دیگری که برای ضبط صدا وجود دارد استفاده از خروجی MIDI می باشد. این پروتکل را در درامزهای الکترونیکی به عنوان یک کانکتور پنج پین DIN (5-pin DIN) دریافت خواهید کرد، که برای اتصال به کامپیوتر به یک رابط MIDI ساده یا یک اتصال USB-MIDI نیاز دارد، که مستقیما به یک لپ تاپ یا کامپیوتر متصل می شود. ضبط یک اجرا به عنوان MIDI به شما امکان دسترسی به جدیدترین سازهای مجازی و کتابخانه‌های صوتی را می دهد تا صدای اجرای خود را در هر مکانی  ویرایش کنید و حتی به طور کامل تغییر دهید. بنابراین، حتی اگر یک آهنگ راک به یک آهنگ باشگاهی تبدیل شود، اصل اجرای شما دست نخورده باقی می ماند.

امکانات بی حد و اندازه صدا

فرقی نمی کند به یک تبل، یک کیک 808 EDM یا یک باس درام نیاز داشته باشید، به احتمال زیاد آن را در کتابخانه صدای module’s stock درامز الکترونیکی خود به همراه یک جفت یا بیشتر کیت درام سنتی از راک تا متال و سوئینگ پیدا کنید. در همه موارد، حتی بهترین درام‌های آکوستیک نیز نمی توانند با سهولت تطبیق پذیری ارائه شده توسط یک کیت الکترونیکی متوسط برابری کنند. این قابلیت دسترسی فوری به کسانی که به طیف گسترده‌ای از صداهای درام نیاز دارند. با کمک کتابخانه‌های ابزار مجازی در استودیو و مجموعه‌ای کامل از stabs, one-shots و افکت صداهایی که از طریق کارت SD(بسته به ماژول متفاوت است) قابل اضافه شدن هستند، انتخاب‌ها جامع تر می شوند.

درامز آکوستیک

بدون نیاز به آمپلی فایر

 یکی از بزرگترین مزایای این نوع درامز، توانایی آن در هماهنگی با یک استیج کامل آمپر یا یک گروه کنسرت کامل بدون تقویت است. هیچ کابلی برای اتصال وجود ندارد، احساس قدرت خام وبی واسطه بودن کیت آکوستیک از منظر پخش کننده می تواند الهام بخش اجراهایی باشد که کیت‌های الکترونیکی با آن مطابقت ندارند.  

البته، دو نگرانی عمده در مورد طبل‌های آکوستیک وجود دارد: بهتر کردن سطح صدا و کوک نگهداشتن آنها. درام‌هایی که کوک ضعیفی دارند قطعا موجب اختلال بین نت‌ها می شوند.

Gig & Jam آسانتر است

کیت درام آکوستیک، به اندازه گیتار الکتریک در موسیقی مدرن اهمیت دارد. هیچ چیز مانند مجموعه‌ای از درام‌های کلاسیک که تنظیم شده و آماده راک هستند، ساخت موسیقی خلاقانه را تسهیل نمی کند. از کلیساها و مدارس گرفته تا اتاق‌های تمرین و مکان‌های موسیقی- در هر جایی از آن استفاده کنید بی شک نتیجه عالی را دریافت می کنید.

استفاده از کیت درام آکوستیک نیز از بسیاری جهات آسان تر است. مطمئنا، درام‌های آکوستیک حجیم و سنگین هستند و برای راه اندازی زمان بسیاری می برد. اما پس از تنظیم، هیچ کابلی برای اتصال، هیچ پریزی برقی وجود ندارد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *