آموزش, ترفندها

10 راه حل آسان برای بهره وری بهتر از استودیو

10 راه حل آسان برای بهبود بهروه وری استودیو شما

حضور در استودیو سرگرم کننده است. ممکن است گاهی کار راحت و گاهی هم سخت باشد.که به عوامل مختلفی بستگی دارد . برخی از این عوامل مربوط به تجهیزاتی است که استفاده می کنید. در این مقاله به چند نکته جهت بهبود کار شما در استودیو،‌ می پردازیم.

تکنیک‌های بهبود استودیو

  • ابزار خود را همیشه آماده نگهدارید

تجهیزات مناسب یکی از بزرگترین عواملی است که برای تولید کار حرفه‌ای تاثیر بسیاری دارد. برای پیاده سازی ایده موسیقی خود،‌داشتن یک گیتار و کیبورد کوک شده،‌بسیار مهم است. اگر گاهی نیاز می شود قطعه ای از موسیقی را به عنوان اتود بخوانید تا بر روی آن بررسی هایی انجام دهید، بهتر است همیشه یک میکروفن برای این کار بر روی پایه آماده داشته باشید. متناسب با کارتون، تجهیزات مورد نیازتون را همیشه آماده در کنار خود داشته باشید.

  • عوامل حواس پرتی را حذف کنید

تمرکز بر روی کار موجب بهره وری بیشتر می شود که بهترین راه برای انجام این کار،‌از بین بردن عوامل حواس پرتی است. به طور مثال، هنگام میکس کردن بهتر است فقط تجهیزات مورد نیاز بر روی میز باشد.

  • Patchbay

تا به حال، به کابل‌های پشت دستگاه‌ها توجه کرده اید. تصور کنید که تمام ورودی/خروجی‌های شما دقیقه در همان جا قرار دارند. به همین دلیل به Patchbay نیاز دارید- آیا استودیو حرفه‌ای را دیده‌اید که، Patchbay نداشته باشد؟ خیر، زیرا آنها کارهای مهمی دارند که باید به سرعت انجام شوند. با این کار در وقت خود صرفه جویی کرده‌اید.

  • درانتخاب تجهیزات دقت کنید

آیا تا به حال فکر کرده‌اید که چگونه برخی از افراد ویدئوهای بسیاری تولید می کنند؟ یا چگونه یک میکس را سریع انجام می دهند؟ اولا، این یک استعداد است، اما  داشتن سیگنال‌ها و ابزارهای مناسب و فضای اختصاصی آماده، نیز بی تاثیر نیست. داشتن ابزار مناسب در فضای مناسب به این معنی است که قبل از شروع ضبط، نیمی از راه را طی کرده‌اید.

  • اهداف خود را مشخص کنید

برای آنکه حرفه‌ای شوید، باید یاد بگیرید که چگونه بر اساس منابع وزمان، برنامه ریزی کنید. اگر برای مشتری می خواهید میکس انجام دهید، باید مدت زمانی که طول می کشد را در نظر داشته باشید و بر اون اساس کار خود را انجام دهید. درغیر این صورت نوازندگان هرگز آنها را تمام نمی کنند. اگر باید میکس سه آهنگ را در روز تمام کنید، نمی توانید 16 ساعت را برای آهنگ اول وقت بگذارید.

اگر هدف شما قرار دادن bass line روی یک آهنگ است و فقط یک ساعت فرصت دارید، نمی توانید کل ساعت را صرف انتخاب پلاگین بیس کنید، که از آن استفاده نمایید.

  • محدودیت‌های فنی خود را بشناسید

این موضوع بسیار مهمی است، به خصوص زمانی که نوبت به دستیابی اهداف شما می شود. اگر آهنگساز هستی، برای پیاده سازی ایده خود تنها یک کامپیوتر و DAW کافی نیست. نرم افزارها فناوری فوق العاده و قدرتمندی هستند، اما اگر هدف شما رسیدگی به، آپدیت نرم افزار، پشتیبانی فنی، نصب درایور، ویروس‌ها و موارد دیگر باشد، بهتر است از یک رکوردر مستقل (standalone recorder) استفاده کنید. برخی از آهنگسازان، ترک خود را در استودیوهای خانگی خود می سازند که بیشتر وقت خود را بجای آنکه صرف نوشتن آهنگ کنند، به مسائل کامپیوتری می گذرانند. با دقت مشخص کنید که می خواهید چه کاری را انجام دهید و بهترین ابزار را برای آن کار انتخاب کنید.

  • انتخاب ابزار مناسب موجب توسعه کار شما خواهد شد

کار با ابزار خود را یاد بگیرید در این صورت همیشه می توانید به نتایج برتر دست یابید.

  • یک کارآموز یا دستیار دریافت کنید

داشتن کسی که بتواند به شما در ساخت و اجرای آهنگ کمک کند، بسیار مفید است. به علاوه می توانید دانش خود را به کارآموز خود منتقل دهید و در آینده سرمایه گذاری نمایید. از طرفی داشتن یک شنونده دیگر نیز بسیار تاثیر گذار است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *