Solid State Logic

تاریخچه شرکت Solid State Logic

شرکت Solid State Logic در طول 50 سال نوآوری، تکامل یافته است تا به یک تولیدکننده پیشرو کنسول‌های صوتی آنالوگ و دیجیتال و ارائه دهنده ابزارهای خلاقانه برای متخصصان اجرای زنده، استدیوها و تولیدکنندگان فیلم تبدیل شود.

سال 1970

این شرکت در سال 1969 توسط کالین سندرز CBE فقید تاسیس شد. اولین محصولات این شرکت، سیستم‌های سوئیچینگ برای pipe organs که یک نوع ساز است بود که کالین عبارت “Solid State Logic” را به عنوان توصیف کننده برای آنها ابداع کرد. سپس کالین استدیو Acorn را در روستای استونزفیلد، آکسفوردشایر، جایی که در آن زندگی می‌کرد، راه‌اندازی کرد و شروع به ساخت کنسول‌های خود کرد. در سال 1976 او اولین کنسول سری A خود را ساخت. در مجموع او دو کنسول تولید و عرضه کرده است. این کنسول همیشه متعهد به بهبود اوضاع بود و به عنوان سری SL 4000 B مجددا اختراع شد که اولین آن در سال 1976 ساخته شد. شش کنسول سری B ساخته شد و از آنجا آغاز تجارت بین‌المللی SSL آغاز شد.

     

سال 1980

موفقیت بزرگ این شرکت در سال 1979 با معرفی سری SL 4000 E اتفاق افتاد. کنسولی که صنعت ضبط موسیقی را متحول کرد و انواع آن، شامل سری‌های SL 4000 G, 6000, 8000, 9000J و 9000K بودند که برای دو دهه بر صنعت استدیو ضبط حرفه‌ای تسلط داشتند. تحقیق و توسعه دیجیتال SSL در سال 1985 آغاز شد. اولین محصول، 01، یک ضبط/ویریشگر هشت کاناله بود. سپس این فناوری برای ایجاد مجموعه‌ای از کنسول‌های دیجیتال سری A که در دهه 1990 منتشر شد، افزایش یافت و برنامه‌های کاربردی از تولید موسیقی تا کارهای رادیویی و Post-Production را در بر می‌گرفت. در سال 1986 این شرکت دفتر مرکزی خود را به Begbroke Manor منتقل کرد و در آنجا یک مرکز تولیدی با مساحت 4 هزار متر مربع اضافه کرد که در سال 1988 افتتاح شد. مقر این شرکت هنوز در بریتانیا است.

سال 1990

دهه 90 یک دهه باورنکردنی دیگر از نوآوری فناوری برای SSL بود. در بازار ضبط موسیقی و استودیو بود که SSL، ULtimatin را معرفی کرد، آنها این نسخه از اتوماسیون فیدر موتوری و مفهوم اتوماسیون ترکیبی را بیشتر توسعه دادند. همچنین شاهد معرفی اولین محصولات SSL چون Logic FX G383 EQ  و G384 Stereo Bus Compressor بودند که برای اجرای استودیوی حرفه‌ای طراحی شده بودند. تحول عمده در فناوری آنالوگ با معرفی طراحی SuperAnalogue بود که برای اولین بار در کنسول SL 9000 J Series اجرا شد. ترکیبی از عناصر شامل جریان موازی مستقیم (بدون خازن) با پهنای باند خیلی زیاد که با کمترین تغییرات نامطلوب ارائه می‌شوند.

او در دنیای دیجیتال، SSL توسعه یافته ScreenSound، برنامه میزبان هشت آهنگی، VisionTrack، پخش کننده ویدیو با دسترسی تصادفی، سناریو، اولین ضبط کننده چند آهنگی کاملا یکپارچه، ویرایشگر، میکسر دیجیتال و سیستم پخش ویدیوی چند فرمتی و OmniMix را توسعه داد. سپس این فناوری برای ایجاد مجموعه‌‎ای از کنسول‌های دیجیتال سری A که در دهه 1990 و پس از آن منتشر شده بود، افزایش یافت.

   

سال 2000

نسل بعدی فناوری دیجیتال برای کارهای رادیویی و تولید در سال 2003 راه‌اندازی شد. کنسول C200 On-Air و کنسول تولیدی C200 در سال 2005 توسط کنسول C300 Post-Production دنبال شدند که 512 کانال و چندین میکس و گذرگاه همزمان تا 7.1 صدای Surrond یا صدای فراگیر را ارائه می‌کردند. در سال 2008، SSL نسل بعدی C100 HDS و کنسول‌های جدیدتر C10 HD On-Air را ارائه داد که افزونگی دوگانه واقعی را با استفاده از سیستم مسیریابی، پردازش سیگنال و کنترل کامپیوترها به خوبی انعکاس می داد. این دهه‌ای بود که آنها نسل جدیدی از کنسول‎‌های استودیویی هیبریدی را معرفی کردند. AWS در سال 2004 و Duality در سال 2006 به ترتیب معرفی شدند که ترکیبی از فناوری جمع‌بندی و پردازش کنسول آنالوگ کلاسیک با کنترل سخت‌افزاری بر روی برنامه میزبان در یک رابط کاربری واحد بودند.

این نوآوری به تکامل خود ادامه داده است و اکنون در مرکز تولید موسیقی SSL قرار دارد. کنترل برنامه میزبان از بسیاری جهات تکاملی طبیعی در طراحی اولیه کنسول SSL است و محدوده فعلی آن هنوز دارای فیدر موتوری، فراخوان کامل و البته کنترل حمل و نقل است. این شرکت با انتشار کانال SuperAnalogue، Bus Compressor چندکاناله و  SuperAnalogue استریو و 1U، دامنه خود را برای بخش استودیو کوچکتر تقویت کرد. سپس رویکرد “استودیو ترکیبی” به بخش ضبط استودیو اضافه شد. Matrix که در سال 2008 معرفی شد، یک سیستم جمع 40 ورودی، کنترل برنامه میزبان چند لایه پیشرفته و سیستم پچ کنترل شده با نرم‌افزار یکپارچه منحصربه فرد را ارائه کرد. Nucles که سال 2010 معرفی شد، کنترل برنامه میزبان چند لایه یک قدم بزرگ در اولین کنترل اختصاصی برنامه میزبان SSL را برداشت.

سال 2010

SSL با معرفی سیگما، اولین خط جدید ‘Ctrl’ از فناوری آنالوگ خودکار، فناوری ثبت شده جدیدی را به بخش ضبط استودیو آورد. این محصولات به هزارن کاربر دیگر فرصت استفاده از محصولات SSL را داده‌‌اند و صدای SSL را به محیط های تولیدی بسیار متنوع آورده‌اند. در سال 2013، SSL اولین کنسول خود یعنی L500 را که به طور خاص برای صنعت صدا و اجرای زنده طراحی شده بود را راه‌اندازی کرد. کنسول SSL Live براساس یک پلتفرم پردازش کاملا جدید به نام Tempest ساخته شده است که طیف وسیعی از نوآوری‌ها را در این بخش به ارمغان آورده است.

سپس System T در سال 2016  برای پاسخگویی به تقاضای تولید کارهای رادیویی با زیر ساخت ارتباط عمومی توسط IP تحت Dante راه اندازی شد و روی پلتفرم Tempest که برای کنسول های Live توسعه یافته بود ساخته شد. سال 2015 سیستم اتوماسیون کنسول SSL δelta-control (δ-Ctrl) منحصربه فرد این شرکت که بهترین اتوماسیون در حوزه کنسول آنالوگ با گردش کار مبتنی بر برنامه میزبان بود معرفی شد. این فناوری اکنون در قلب کنسول‌های استودیو ممتاز AWS و Duality آنها قرار دارد. در سال 2017، SSL توسط Audiotonix خریداری شد و از آن زمان این شرکت با تولید محصولات جدید آنالوگ استودیوی مانند Six، Fusion و ORIGIN به نوآوری‌های خود ادامه داده است.

در حال نمایش 9 نتیجه