ترفندها

چگونه می توانیم با بودجه کم اجرای زنده خود را ضبط کنیم؟

چگونه می توانیم با بودجه کم اجرای زنده خود را ضبط کنید؟

آیا می خواهید یک اجرای حرفه‌ای با کمترین بودجه ضبط کنید؟ این کار بسیار آسان است، برای انجام آن نیاز به emote recording truck نخواهید داشت. در این مقاله چندیدن استراتژی مقرون به صرفه برای ثبت اجراهای زنده شما، بررسی خواهد شد.

4 روش برای اجرای زنده اقتصادی

بهره گیری از مهندس صدایی که مسئول میکس صدا برای تماشاگران می باشد

برای مهندسان صدای front-of-house چیز معمولی است که میکس‌های زنده خود را توسط یک رکوردر استریو متصل به کنسول، ضبط کنند. آنها معمولا از صفحه (soundboard) برای ضبط استفاده می کنند. محبوب ترین آلبوم‌های کنسرت در انجمن bootleg، آلبوم‌های ضبط شده از soundboard هستند.

 اگر تنها چیزی که می خواهید یک ضبط استریو با کیفیت بالا از کنسرت خود هست، از مهندس صدا بخواهید که میکس زنده را ضبط کند و یک کپی به شما بدهد. ضبط Soundboard عالی هستند. این ضبط‌ها به قدری رایج هستند که بسیاری از میکسرهای دیجیتال مدرن، شامل ضبط کننده‌های کارت SD داخلی می شوند، که مهندسان را قادر می سازد تا ضبط‌های استریو (و گاهی اوقات چند آهنگ کامل را ضبط کنند) مستقیما روی کنسول خود  انجام دهند.

 این مقرون به صرفه ترین راه برای بدست آوردن یک ضبط زنده با کیفیت بالا در اکثر شرایط است. ممکن است هیچ هزینه‌ای برای شما نداشته باشد (یا ممکن است به قیمت یک کارت SD تمام شود).

از یک ضبط کننده مستقل استفاده کنید

اگر شرایط بهره گیری از یک مهندس صدا را ندارید، یا آنها مایل کمک کردن به شما نیستند، راه دیگری برای ضبط استریو با کیفیت بالا از اجرای زنده خود وجود دارد. استفاده از یک رکوردر قابل حمل با باتری قدرتمند مانند رکوردر دستی Zoom H4n Pro یا TASCAM DR-40X چهار کاناله. تنها کاری که باید انجام دهید این است که آنها را به صورت استراتژیک در مقابل صحنه قرار دهید. سپس می توانید از میکروفن‌های داخلی XY برای ایجاد یک ضبط استریو با کیفیت بالا استفاده کنید.

برای عمق بیشتر و واقع گرایی،‌ می توانید یک جفت میکروفن کاندنسر با دیافراگم بزرگ مانند sE Electronics X1 As را به تجهیزات ضبط خود اضافه کنید و آن‌ها را به سمت مخاطب قرار دهید. به شما این امکان می دهد تا صدای شلوغ و محیط اتاق را با سیگنال اصلی ترکیب کنید تا جلوه‌ای با صدای زنده و شفاف داشته باشید.

استفاده از میکسر برای ضبط داخلی

اگر برنامه زنده خود را میکس می کنید، از یک میکسر نسبتا ارزان و با فرمت کوچک با قابلیت ضبط مالتی ترک مانند میکسر/ ضبط کننده دیجیتال 12 کاناله Zoom LiveTrak L-12 یا میکس/ رابط/ضبط/ کنترلر  TASCAM Model 12 استفاده کنید. یک راه حل عالی برای ضبط زنده است.

 برای استقرار این میکسرها،‌ از میکروفن‌ها و DI های روی سازهای خود استفاده کنید و آنها را در ورودی‌های میکسر اجرا کنید.(می توانید یک جفت میکروفن استریو را به سمت مخاطبین قرار دهید تا صدای آنها نیز رکورد شود) خروجی‌های اصلی استریو میکسر را به سیستم PA خود هدایت کنید. مانیتورینگ خود را روی صحنه، wedges یا داخل گوش تنظیم کنید. Zoom LiveTrak L-12 واقعا در این زمینه می درخشد و شما را قادر می سازد تا پنج میکس خود را بسازید. هر دو مدل TASCAM مدل 12 و Zoom LiveTrak L-12 دارای جلوه‌های داخلی هستند تا آخرین polish را در اجرای زنده شما اعمال کنند. هر دو آنها، دستگاه‌های ضبط مستقلی هستند که می توانند فایل‌های دیجیتال با کیفیت بالا را روی یک کارت SD ضبط کنند که می توانید آنها را وارد کنید،‌ ویرایش کنید، و در DAW خود ترکیب کنید.

استفاده از لپ تاپ و کارت صدا

اگر به دنبال بالاترین کیفیت صدا هستید،‌ می توانید لپ تاپ و کارت صدای خود را تنظیم کرده و مستقیما در DAW ضبط کنید،‌ دقیقا مانند آنچه در استودیوی خانگی خود انجام می دهید. برای انجام این کار،‌ از میکروفن و DI منابع صدای خود استفاده کنید، میکروفن و سازها را به ورودی‌های اختصاصی کارت صدا خود وصل کنید. (نکته مهم : مطمئن شوید که حافظه هارد دیسک برای کل نمایش کافی باشد.)

 اگر مهندس صدا دارید،‌ دیگر نیاز به کارت صدا ندارید. در غیر این صورت، می توانید خروجی استریو اصلی رابط صوتی خود را به ورودی‌های سیستم PA خود هدایت کنید. برای مانیتورینگ،‌ می توانید با استفاده از رابط  و نرم افزار خود cue mixes ایجاد کنید یا به مهندس صدا اجازه دهید این ترکیب‌ها را برای شما ایجاد کند.

به کمک یک فایل آشنایی با DAW که آماده برای ویرایش، میکس و مسترینگ با دسترسی کامل به پلاگین‌ها و دیگر پردازندهای استودیویی است،‌ یک ضبط چند آهنگی با کیفیت بالا از کنسرت خود به دست خواهید آورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *