آموزش

تفاوت بین هدفون‌های پشت بسته با هدفون‌های پشت باز

تفاوت هدفون پشت باز و پشت بسته

امروزه هدفون‌ها کاربرد بسیاری دارند. آنها به دستگاه‌های هوشمند و کامپیوترها متصل می شوند. اما چگونه می توان فهمید که کدام هدفون برای کار ما مناسب است؟ آیا باید هدفون با طراحی بزرگ و در عین حال شیک را انتخاب کنید که مورد علاقه کاربران قبل از اجرا باشد یا هدفون‌های تقریبا کوچک که توسط گروه‌های نوجوان در مرکز خرید استفاده می شود؟ انتخاب هدفون نیز مانند بسیاری از موارد دیگر در موسیقی بستگی به سلیقه شخصی شما دارد. با این حال می توانید انتخاب خود را بر اساس نحوه استفاده از آنها محدود کنید.

ممکن است از خود بپرسید: “تفاوت هدفون پشت باز با هدفون پشت بسته چیست؟” تفاوت در نحوه ساخت آنها است. برای برنامه‌ها و اجراهای حرفه‌ای که از نویز برخوردار هستند، یا شرایط استفاده از اسپیکر موبایل را ندارید، در این صورت هدفون‌هایی با طراحی پشت بسته برای شما انتخاب مناسبی می باشند. اما برای کارهای روزمره و استفاده در خانه می توانید هدفون‌های پشت باز خریداری نمایید. بهتر است قبل از خرید تفاوت بین هدفون پشت بسته و پشت باز را بدانید.

هدفون پشت باز (Open-back)

اصول اولیه

هدفون‌های پشت باز دارای طراحی مشابه با هدفون‌های پشت بسته با یک تمایز مهم هستند. محفظه بیرونی دارای شکاف‌های داخلی است که به هوا و صدا اجازه می دهد آزادانه از داخله ایرکاپ عبور کنند. محفظه سوراخ دار افزایش فشار را از بین می برد و صدای طبیعی تری را ارائه می دهد که برای گوش دادن انتقادی عالی هست. آنها سبک وزن هستند و استفاده از آنها برای مدت طولانی بسیار راحت است.

یک تاریخچه مختصر

در سال 1968، هدفون Sennheiser’s HD 414 اولین هدفون پشت باز بود که وارد بازار شد. آنها نسبت به هدفون‌های پشت بسته صدایless boxy کمتری داشتند و دارای طراحی سبک تری بودند. مصرف کنندگان و حرفه‌ای‌ها بلافاصله عاشق این طراحی شدند و از آن در کنار مدل‌های سال‌های گذشته استفاده کرده اند. از آن زمان، برندهایی مانند Beyerdynamic، Focal و AKG به هدفون‌های پشت باز برای رسیدن به سطح جدیدی از عملکرد، مقرون به صرفه بودن و راحتی کمک کردند.

عملکرد

هدفون‌های پشت باز دارای ایزولاسیون نامناسب هستند. هدفون‌های پشت باز هیچ صدای محیطی را مسدود نمی کنند، به این معنی که هر کسی که در نزدیکی باشد آنچه را که شما گوش میدهید را می شنود. با این حال، این فقدان انزوا یک تجربه شنیداری را در یک کلاس خاص ارائه می دهد. به جای اینکه به نظر برسد که در یک محیط ایزوله با یک خواننده هستید، به نظر می رسد که آن خواننده یک کنسرت خصوصی در اتاق شما برگزار کرده است. هدفون‌های پشت باز برای برنامه‌های شنیداری انتقادی، میکس و استفاده روزمره در خانه عالی هستند.

ویژگی‌های مهم

  • محفظه سوراخ دار به هوا و صدا اجازه می دهد تا آزادانه به داخل و خارج از ایرکاپ حرکت کند.
  • صدایی واضح و خوب ارائه می کند
  • بدون ایزولیشن

هدفون پشت بسته (Closed-back)

اصول اولیه

هدفون‌های پشت بسته دقیقا همانطور که از نام آنها پیداست از محفظه مهر و موم شده برخورداراند تا از خروج هر گونه صدا جلوگیری کنند. این تاثیر مشابهی بر سر و صدای بیرون دارد و به شما ایزولیشن ارائه می کند. متوجه خواهید شد که این هدفون‌ها نسبت به هدفون‌های پشت باز خود قابل توجه تر و بزرگتر هستند.

یک تاریخچه مختصر

قبل از سال 1937، هدفون‌های پشت بسته عمدتا توسط اپراتورهای ارتش، رادیو و تلفن استفاده می شدند. هدفون Beyerdynamic  DT 48 را معرفی کرد که اولین هدفون درجه یک در بازار بود. آنها فوق العاده محبوب شدند اما نمی توانستند صدا را به صورت استریو پخش کنند. در سال 1958، اولین هدفون پشت بسته مدرن،‌ هدفون استریو Koss SP/3، دنیا را در طوفان فرو برد. از آن زمان، تولیدکنندگان محدودیت‌های طراحی هدفون را برای تولید صداهای واقعی تر و ایزوله سازی بهتر و ارائه حذف نویز اعمال کرده اند. به این ترتیب،‌ هدفون‌های پشت بسته به برخی از محبوب ترین مدل‌ها در بازار امروز تبدیل شده اند.

عملکرد

هدفون‌های پشت بسته بسیار محبوب هستند،‌ زیرا دور آن بسته است و صدا در کانون توجه قرار می گیرد. شما متوجه افزایش جزئی در پاسخ باس و مقدار مشخص ایزوله غیر فعال خواهید شد. این ویژگی برای مواردی که تمرکز در الویت هستند، عالی است. هدفون‌های پشت بسته نیز اولین انتخاب برای استفاده در استودیو هستند. آنها به شما این امکان می دهند سازها یا صداهای آرام را بدون نگرانی از اینکه صدای هدفون توسط میکروفن شما دریافت می شود، ضبط کنید.

ویژگی‌های مهم

  • محفظه بسته ازخروج  صدا و هوا جلوگیری می کند.
  • ایجاد ایزولیشن
  • پاسخ باس پیشرفته

برای آنکه یک هدفون ایده آل و متناسب با کارتان انتخاب کنید، نیازمند آن است که کاملا با نوع و ساختار هدفون‌ها آشنا باشید. اما زمانی که بحث هدفون پشت باز و بسته می شود باید در مورد آنها بدانید.

استفاده از هدفون در استودیو

استودیو مکانی است که نیاز به هدفون باکیفیت دارد. در بیشتر موارد هدفون‌های پشت بسته مورد انتخاب قرار می گیرند. برای ضبط سازها و آوازهای آرام، هدفون‌های مانیتور Audio-Technica ATH-M50x انتخاب درستی هستند. و هنگامی که در حال ریپ کردن سولو در یک dimed Marshall هستید،‌ محافظت از گوش خود با یک جفت  Beyerdynamic DT 770 ایده خوبی است. با این حال،‌ اگر در خانه میکس و مسترینگ می کنید، هدفون‌های پشت باز گزینه خوبی هستند. آنها معمولا صاف ترین پاسخ را در بین هدفون‌هایی که با آنها برخورد می کنید دارند. به علاوه،‌ آن‌ها نشان دهنده‌ای عالی از نحوه پخش آهنگ‌های شما از هدفون شنونده هستند. توصیه می کنیم هدفون استودیو نیمه باز AKG K240 را امتحان کنید.  

 استفاده از هدفون در خانه

وقتی در خانه هستید، این آزادی را دارید که هر جفت هدفونی را دوست دارید انتخاب کنید. اگر به پشت باز علاقه دارید، زمانی که تنها هستید یا با کسی که برایش شنیدن موسیقی مهم نیست از Shure SRH1840s استفاده کنید. اگر در مکانی کار می کنید که نیاز به سکوت و آرامش دارید،‌ از هدفون پشت بسته Sennheiser’s HD 280 Pro که حساسیت 32db ارائه می کند استفاده نمایید.

برای استفاده در محل کار

هدفون‌های پشت بسته تضمین می کنند که هیچ کس دیگری به جز شما نمی تواند موسیقی که گوش می دهید را بشنوند. اگر صدای دفترتان بلند است و به سختی تمرکز می کنید، یک جفت هدفون با قابلیت حذف نویز مانند هدفون بی سیم Shure AONIC 50 را امتحان کنید.

استریمینگ

گاهی برای بازی، ساخت موسیقی به هدفون‌هایی که برای مدت طولانی استفاده می شوند نیاز دارید. در این شرایط، انتخاب هدفون پشت باز در مقابل هدفون پشت بسته واقعا به شما بستگی دارد. اگر در اتاق پر نویز کار می کنید و نیاز به تمرکز دارید، هدفون‌های پشت بسته انتخاب ایده‌آلی برای شما خواهند بود. اگر نیاز دارید آنچه را که در اطرافتان می گذرد بشنوید بهتر است از هدفون‌های پشت باز استفاده نمایید. می توان به هدفون پشت باز Beyerdynamic DT 990 Pros اشاره نمود.

نتیجه

می بایست با توجه به نیازهای خود هدفون مناسب را انتخاب کنید. برخی افراد هدفون‌های پشت بسته را انتخاب می کنند و برخی نیز هدفون‌های پشت باز را خریداری می کنند. در نهایت،‌ این انتخاب شما هست. محیط گوش دادن و هدفتان بر روی انتخاب شما تاثیر بسیاری دارند . برای محیط‌های پر سر و صدا، هدفون‌های پشت بسته را توصیه می کنیم. اگر دوست دارید در حین گوش دادن به آنچه در اطرافتان می گذرد نیز مسلط باشید،‌ هدفون‌های پشت باز یک انتخاب عالی خواهد بود. اگر هنوز در مورد انتخاب بهترین هدفون تصمیم نگرفتید می توانید با کارشناسان فروش پسکو تماس بگیرید و آنها به شما در تصمیم گیری کمک می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *