آموزش

چگونه پادکست خود را تولید کنیم؟

تولید پادکست

در سال‌های اخیر تولید پادکست به یک سرگرمی تبدیل شده است. اگر ایده شروع یک پادکست در سرتان دارید اما مطمئن نیستید که چگونه یک پادکست را ضبط کنید، این مقاله را تا آخر مطالعه کنید. در این مقاله نحوه شروع یک پادکست، از برنامه ریزی تا ضبط اولین قسمت را برایتان شرح خواهیم داد. همچنین نحوه ارائه موضوعات پادکست را پوشش می دهیم و سپس، نحوه کسب درآمد از پادکست را به شما نشان خواهیم داد.

موضوع پادکست را انتخاب کنید

قبل از شروع تولید پادکست، باید موضوع پادکست را انتخاب کنید تا به شما جهت دهد. موضوعات زیادی برای انتخاب وجود دارد، از جمله کمدی، جنایی،  ورزش، سرگرمی و آموزش. زمانی که ایده پردازی می کنید، موضوعی را انتخاب می کنید که واقعا به آن علاقه دارید در این صورت هیجان شما برای آن موضوع باعث می شود کار شما به خوبی بدرخشد. انرژی شما باعث می شود افراد بیشتر جذب پادکست شما شوند.

هر موضوع یا ژانری که پادکست شما پوشش می دهد باید تا حد امکان به آن نزدیک باشید. برای شروع یک پادکست که از بقیه افراد متمایز باشد، یک موضوع منحصربه فرد را جستجو کنید. به جای اینکه موضوع خود را با ژانر جنایت واقعی بسازید، چیزهای  خاص تری را در این ژانر امتحان کنید مانند ” جنایت واقعی در موسیقی”. با ایجاد این تمایز، پادکست شما ممکن است شنوندگانی را جذب کند که مشتاق کسب اطلاعات بیشتر درمورد Selena،Dimebag Darrell، stolenStradivarii شده‌اند. موضوع پادکست شما گسترده باشد یا متمرکر، نکته کلیدی این است که مطالب شما معتبر باشند.

با این حال، هیچ پادکستی بدون نام عالی کامل نیست! شما می خواهید به پادکست خود عنوانی بدهید که به شنوندگان آینده نگر سرنخی در مورد موضوع ارائه دهد. ترفند نام‌های پادکست این است که موضوع پادکست خود را بدون اینکه بی تفاوت به نظر برسند، به تصویر بکشید. خلاق باشید به طوری که برای شنوندگان منطقی باشد. رسیدن به این تعادل دشوار است، اما با آزمایش کافی، به یک عنوان عالی دست خواهید یافت.

تجهیزات پادکست مورد نیاز خود را انتخاب کنید

 مطمئن نیستید که چگونه یک پادکست را ضبط کنید، یا به چند قطعه ضروری برای ضبط نیاز دارید؟ فرقی نمی کند یک پادکست ساده را تنظیم کنید یا یک ضبط حرفه‌ای، هیچ قانون مشخصی برای نحوه ضبط پادکست وجود ندارد. داشتن کامپیوتر با دسترسی به اینترنت، میکروفن، هدفون و نرم افزار ضبط پادکست، ساده ترین کار است. در زیر، لیست پیشنهادی تجهیزات پادکست معمولی را برای شروع قرار داده ایم.

میکروفن USB برای پادکست

میکروفن‌های USB بهترین انتخاب برای پادکست‌ها هستند. آنها مستقیما به کامپیوتر و حتی تلفن هوشمند شما وصل می شوند و نیاز به وسایل اضافی نخواهید داشت. یکی از میکروفن‌های USB معروف می توان به Audio-Technica AT2020 اشاره کرد. حتی می توانید میکروفن‌های  USB  بیشتری در پسکو خریداری کنید.

میکروفن XLR برای پادکست

بهترین میکروفن‌های پادکست XLR عموما میکروفن‌های دینامیک هستند – که گاهی اوقات ” broadcast microphones” نامیده می شوند.

کارت صدا برای پادکست

اگر میکروفن پادکست XLR را انتخاب کنید، برای اتصال میکروفن خود به کامپیوتر به یک کارت صدا نیاز دارید. و از نظر بسیاری از پادکسترها، یک کارت صدا برای بهتر کردن صدای پادکست شما بسیار مهم است. کارت صداهایی مانند Focusrite Scarlett 2i2 و PreSonus AudioBox USB 96 در استودیوهای پادکست در سرار کشور استفاده می شوند. کارت صدای Focusrite Vocaster Two دارای ویژگی‌هایی است که برای تولید پادکست طراحی شده‌اند.

نرم افزار ضبط پادکست

DAW (Digital Audio Workstation) جایی است که نمایش خود را ضبط و ویرایش می کنید. برخی از میکروفن‌های USB و کارت صداها به همراه نرم افزار به صورت رایگان عرضه می شوند. بهترین نرم افزارهای ضبط پادکست Steinberg Cubase Pro 13 ،PreSonus Studio One 6 Artist و GarageBand (فقط برای MAC) هستند.

با پادکست خود کسب درآمد کنید

با توجه به میزان جذابیتی که پادکست‌ها به دست می آورند، جای تعجب نیست که چرا آنها در حال پیشرفت هستند. با کمی بازاریابی خلاقانه و کمی پشتکار، می توانید با پادکست خود کسب درآمد کنید. برای کسب درآمد از پادکست، می توانید از چند راه مختلف استفاده کنید: برای پادکست خود اسپانسر پیدا کنید، از برنامه‌های بازاریابی وابسته استفاده کنید، یا یک حساب سرمایه گذاری راه اندازی کنید. اکثر پادکسترهای موفق از هر سه تکنیک استفاده می کنند.

اسپانسر پادکست

اگر تا به حال به یک پادکست گوش داده باشید، دقیقا می دانید که منظور ما از “حامیان مالی” چیست. با درآمد پادکست می توانید تجهیزات بهتری برای پادکست خود فراهم کنید. در حالی که برخی از اسپانسران مالی ممکن است به شما مراجعه کنند، شما احتمالا کارهای زیادی را برای مذاکره در مورد حمایت انجام خواهید داد. برای کسب در آمد از پادکست خود، می توانید مستقیما با یک حامی تماس بگیرید، به یک شبکه پادکست بپیوندید یا از برنامه تبلیغاتی سرویس میزبانی خود استفاده کنید. هر کدام را که انتخاب کردید، اطمنیان حاصل کنید که سطح فروش قانع کننده‌ای دارید، جمعیت مخاطبان خود را می شناسید و نرخ‌های مشخصی برای تبلیغات دارید.

برنامه‌های بازاریابی وابسته

راه فوق العاده دیگری که می توانید با پادکست کسب درآمد کنید، برانامه‌های بازاریابی وابسته است، به ویژه اگر برنامه شما هنوز پیروان گسترده‌ای را که حامیان مالی سنتی ترجیح می دهند، نداشته باشد. بازاریابی وابسته یک بازاریابی با انگیزه کلیکی است که به طور معمول، شرکت‌های وابسته به ازای کلیک‌ها یا فروش‌های حاصله، پاداش دریافت می کنند. تقریبا در هر پادکستی یک کد تخفیف یا یک پیوند منحصر به فرد برای کلیک روی  آن  ارائه می دهد. اگر وابسته به یک شرکت هستید، هر بار که شخصی از کد یا پیوند وابسته شما برای خرید آنلاین یک محصول استفاده کند، پول دریافت خواهید کرد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *